نکاتی برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند

اگر از کار خود رضایت ندارید ، نکاتی برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند قطعا برای شما مفید خواهد بود و به طرز معجزه آسا شغل خود را متحول کنید و از آن لذت ببرید.

مهم نیست که شغل شما چیست و درآمد تان چقدر است. اگر از شغل خود راضی باشید ، شور و شعف فراوانی به زندگی خود می بخشید. گاهی یکنواختی و تکراری بودن شغل ، محیط کار و زندگی را ملال آور و سخت می کند. خوشبختانه در این جهان خاکی برای هر مشکلی دست کم راه حلی وجود دارد. اگر شما هم از شغل خود لذت نمی برید ، با 12 راهکار ساده برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند ، آشنا شوید و لذت یک کار پر هیجان و دلپذیر را به زندگی خود ببخشید.

از شغل و پیشه خود تعریف واضح و مشخص داشته باشید

از شغل و حرفه خود تعریفی شفاف داشته باشید. مشخص کنید که :

  •         شغل شما چیست؟ واضح آن را تعریف کنید.
  •         چرا شما آن کار را انجام می دهید؟ هدف شما از انجام آن شغل چیست؟
  •         واسطه های کار شما چه کسانی هستند؟
  •         شما چه خدمت یا محصولی را ارائه می دهید؟
  •         تاثیر خدمت یا محصول شما در اقتصاد خانواده ، شهر و کشور تان چگونه است؟
  •         چه کسانی از انجام کار شما سود می برند؟
  •         اگر شما آن کار یا خدمت را به درستی انجام ندهید ، چه اتفاقی روی خواهد داد و چه کسانی زیان می بینند؟ در چرخه اقتصاد و خدمات یا صنعت چه حلقه هایی گم خواهد شد؟

نکاتی برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند

ارزش و اهمیت شغل خود را بدانید

پاسخ به پرسش های بالا اهمیت شغل و کار شما را نشان خواهد داد. با آگاهی از پاسخ پرسش های بالا متوجه می شوید که شغل شما چقدر مهم و تاثیر گذار است و شما می توانید چه کار ارزنده ای را به انجام برسانید. آگاهی از این موضوع به افزایش اعتماد به نفس شما و رضایت از خود می انجامد. وقتی به خودتان افتخار کنید ، کار خود را دوست خواهید داشت و از انجام آن لذت خواهید برد. با ادامه 12 راهکار ساده برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند همچنان همراه باشید.

از همه کسانی که برای شما کار یا خدمتی ارائه می دهند ، تشکر و قدردانی کنید

قدردانی و تشکر به احساس رضایت و شور و شعف در وجود شما می افزاید. زمانی که شکر گذار باشید ، نعمت ها و لذت های دیگر به زندگی شما سرازیر می شود. به قول شاعر ” شکر نعمت ، نعمتت افزون کند   کفر نعمت از کفت بیرون کند”.

مثبت نگر و منعطف باشید

زمانی که نگرش شما به شغلتان مثبت باشد ،تصورات منفی و کسالت بار بودن کار از ذهن شما رخت برمی بندد. با مثبت اندیشی ، دیدگاه شما نسبت به کارتان و اتفاقات پیش رو مثبت خواهد بود و با انعطاف پذیری و ملاطفت خواهید توانست در برابر شرایطی که مطابق میل شما نیست خود را مطابقت دهید و با شرایط  تکراری و یکنواخت هماهنگ و هم آوا شوید و دیگر آن را چون معضلی غیر قابل تحمل نخواهید دید.

نکاتی برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند

پرتلاش باشید و مهارت های خود را تقویت کنید

برای این که از شغل خود لذت ببرید ، با تمام توان کار کنید. خود را متعهد و ملزم به پیشرفت و یادگیری مهارت های تازه کنید. داشتن مهارت و تخصص به متمایز بودن شما از دیگران منجر می شود. وقتی که به مهارت ها و توانمندیهای خود ایمان داشته باشید ، هیچ عاملی موجب متوقف شدن شما در کار نخواهد شد و پرتوان و با انگیزه برای بهتر انجام دادن کار اقدام خواهید کرد.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: با انجام این کارها شخصیت خود را بالا ببرید

در شغل و حرفه خود تفاوت بیافرینید

در کار خود نیک بنگرید. مشخص کنید که کدام کار را شما بهتر از دیگران می توانید ، انجام دهید. روی استعداد درونی خود کار کنید و مهارت های تازه کسب کنید. سعی کنید بهتر از دیگران کار خود را انجام دهید. آن گاه که موفق شوید بهترین کار را شما ارائه دهید ، به خود افتخار خواهید کرد و با عشق و شور بیشتر به کار مشغول خواهی بود.

شرکا و همکاران خود را مشخص کنید

انجام کار گروهی و تیم بازدهی و کارایی بهتری خواهد داشت. در انجام کارها تقسیم کار داشته باشید. هر کاری را که شما به بهترین شیوه از عهده انجام آن برآمدید را خودتان انجام دهید و سایر کارها را که دیگران نیز می توانند ، انجام دهند به آنها بسپارید.

از دیگران کمک بگیرید

تا زمانی که از دیگران درخواست کمک نکنید ، نخواهید دانست که دیگران چه اهرم های نیرومند برای انجام کار شما هستند. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید ، از همین الان شروع کنید و در کارهای خود ، فرقی نمی کند چه کاری است ، در هر کاری شما می توانید از دیگران کمک بگیرید. خیلی ها هستند که با کمال میل به شما کمک خواهند کرد.

خود را از دست رفته تصور کنید

در برخی از کارهای نگرانی هایی در رابطه با آینده و نا امنی های شغلی وجود دارد. اگر بتوانید خود را از دست رفته تصور کنید. به زبانی رساتر اگر بتوانید مرگ را بپذیرید و درک کنید که همه چیز در این جهان نابود شدنی است ، با تشویش ها و عدم امنیت شغلی راحت تر کنار خواهید آمد. در ادامه 12 راهکار ساده برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند، رک بودن را بیاموزید.

با بالا دست و رئیس خود رک باشید

متاسفانه بیشتر انسان ها حرف های دل خود را نزد کسانی می زنند که هیچ تاثیری در رفع مشکل آنها ندارند.. برای نمونه یک کارمند گلایه هایی  که از رئیس خود دارد را برای همسرش بازگو می کند و ناراحتی و دلخوری از همسرش را نزد همکارانش بازگو می کند.

نه همسر او می تواند مشکل محل کارش را رفع کند و نه همکاران می توانند در از غر زدن های همسر و دلخوری او بکاهند. حال اگر این فرد مشکلات مربوط به کارش را بتواند با رئیس در میان بگذارد ، مشکل کاری او رفع می شود و ممکن است با موفقیت های بزرگی نیز روبرو شود. اگر ناراحتی از خانه را به همسرش می گفت ، مشکل حل می شد و نیاز نبود ، مشکل خانه را در محل کار بازگو کند. پس چه نیکو است که هر حرفی را نزد کسی که تاثیر گذار است بازگو کرد.

بدانید که می توانید روی شغل خود تاثیر گذار باشید

برای انجام هر چه بهتر شغل شما محدودیتی وجود ندارد. محدودیت ها را انسان در ذهن خود ایجاد می کند و با تکرار آن در جهان به آن عینیت می دهد. شما این پتانسیل و توانایی را به صورت نهفته در درون خود دارید که بتوانید روی شغل خود تاثیر بگذارید و آن را در جهتی که برای شما لذت بخش تر است سوق دهید.

بر ترس های خود غلبه کنید

ترس از عدم موفقیت و ناکامی در کار بیش از هر عامل دیگری جلو پیشرفت شما را خواهد گرفت. ترس نیز چون محدودیت ها در درون انسان وجود دارد و در بیرون وجود خارجی ندارد. اگر بتوانید بر ترس های درونی خود غلبه کنید ، از کار خود بیشتر لذت خواهید برد و با اشتیاق بیشتر به انجام آن اقدام خواهید کرد.

12 راهکار ساده برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند ، در این متن به شما معرفی شد. برای ایجاد تغییر در شغل و حرفه خود از آنها بهره مند شوید و رضایت از شغل خود را ارتقاء دهید.

نظر  و تجربه خود را در رابطه با 12 راهکار ساده برای آنان که از شغل خود لذت نمی برند ، با ما به اشتراک بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *