اولین جلسه خواستگاری و راهکار هایی برای داشتن رفتاری صحیح

آیا رمز و رازهای اولین جلسه خواستگاری و راهکارهایی برای داشتن رفتاری صحیح در این جلسه را می دانید؟ می دانید چگونه می توان در اوج آرامش و به صورت اصولی با طرف مقابل ارتباط برقرار کنید؟
چگونگی رفتار آقا پسرها و دختر خانمها در اولین جلسه خواستگاری امری بسیار مهم می باشد. اگر که می خواهید اولین جلسه ی خواستگاری را به نحو احسن پیش ببرید در این مطلب راهکارهایی کاربردی را دنبال کنید.
اولین جلسه ی خواستگاری از چنان اهمیتی برخوردار است که حتماً نیاز است تا شما از پیش خود را با دانستن راهکارهایی برای این شب آماده کنید. اینکه بدانید در اولین جلسه خواستگاری چگونه رفتار کنید؛ قطعاً به شما کمک خواهد کرد تا با تصمیمی مناسب آینده ی خود را به سوی خوشبختی هدایت کنید.
استرس ها و نگرانی در اولین جلسه خواستگاری تا حد زیادی شدت می گیرند؛ چرا که فرد قرار است برای مهم ترین مسئله ی زندگی اش که به خوشبختی یا بدبختی او ختم می شود، تصمیم بگیرد. اما بهتر است بدانید؛ اگر راهکار هایی را که ما در این مطلب برایتان می گوییم به کار بگیرید؛ قطعاً در تصمیم گیری هایتان کم تر دچار مشکل می شوید.

اولین جلسه خواستگاری

راهکار هایی کاربردی برای دختر ها و پسران در اولین جلسه خواستگاری

• فضایی آرام و بدون خوف و فشار را برای گفتگو در نظر بگیرید. سعی کنید با آمادگی قبلی و خونسردی کامل در این جلسه حضور پیدا کنید.
• معطر بودن و شیک پوشی از جمله مواردی است که شما باید در رعایت آن جسورانه عمل کنید. از آن جا که در ذهن ها اولین دیدار ها، ماندگار می شود؛ بر تن کردن لباس های شیک و مناسب در اولین جلسه ی خواستگاری به نحوی ضروری می باشد.
• در اولین جلسه خواستگاری صداقت و یکرنگی را مبنای تمامی صحبت هایتان قرار دهید. در همان ابتدای جلسه با فرد مقابلتان عهد ببندید که خودتان باشید و با صداقت تمام صحبت ها را پیش ببرید. معذب نباشید و صادقانه به سوالات فرد مقابلتان پاسخ دهید و سوالاتی که در نظر دارید مطرح کنید.
• متانت و وقار فقط مختص به دختر خانم ها نمی باشد؛ بلکه خانواده ها، دختر خانم ها و آقا پسر ها در جلسه خواستگاری باید با متانت و وقار شان ذهنیت ها را مثبت نگه دارند. بعضی از افراد فکر می کنند که رفتار های جلفشان، آن ها را شاد و سرزنده نشان می دهد، و درست این همان چیزی است که ذهنیت ها را خراب می کند.
• رفتار ها و حرکات چشم خود را کنترل کنید. چشم چرانی در اولین جلسه ی خواستگاری به فرد مقابلتان احساس بدی می دهد و همین احساس در تصمیم گیری او تاثیرات بسزایی دارد. زمانی به او نگاه کنید که متوجه می شوید او نیز شما را نگاه می کند؛ شما با این کارتان او را متوجه می سازید که برای زیبایی اش ارزش قائل هستید.
• فاصله ی خود را با کسی که هنوز به او محرم نشده اید، رعایت کنید. فاصله ی بسیار زیاد باعث می شود تا شما مجبور شوید صدایتان را بلند کنید؛ که این اصلاً کار مناسبی نمی باشد و فاصله ی بسیار کم نیز شما را جسور نشان می دهد؛ که موجب پایین آمدن ارزش شما خواهد شد. تا می توانید حد تعادل را در این فاصله ها رعایت کنید.
• مجبور نیستید که گفتگویتان را با سوالات بسیار سخت آغاز کنید. خیلی ساده با مطرح کردن سوالاتی در خصوص معرفی کامل، شروع کننده ی گفتگو در اولین جلسه خواستگاری باشید.
• صحبت کردن درباره ی گذشته ی زندگی فرد مقابلتان را در ادامه ی بحث در قالب سوالاتی از او بخواهید. نکاتی در گذشته ی افراد وجود دارد که براساس مهم بودنشان بر آن ها تکیه خواهد کرد.
• سراپا گوش باشید؛ زمانی که فرد مقابلتان مشغول صحبت کردن می باشد با دقت به حرف های او گوش کنید؛ چرا که شما قرار است بر اساس همین صحبت ها تصمیم نهایی تان را بگیرید. در حین صحبت کردن با کلماتی جهت تایید صحبت های فرد مقابل، به او نشان دهید که با دقت تمام به حرف های او گوش می دهید.
• هدایت کردن بحث و از این شاخه به آن شاخه نپریدن، در اولین جلسه خواستگاری بحث بسیار مهمی است. اگر مطرح کردن سوالات و پاسخ به آنها، ترتیب خاصی را نداشته باشد؛ قطعاً نتیجه ی درستی نیز از گفتگو ی شما به دست نخواهد آمد.
• در بحث هایتان فقط روی مباحث کلی تمرکز نکنید؛ سعی کنید در طی گفتگو با مثال هایی صحبت هایتان را به وضوح برسانید.
• گاهی اوقات پیش می آید که پاسخ برخی از سوالات شما را در صادق بودن یا نبودن فرد مقابل دچار شک کند. در چنین مواردی می توانید همان سوالات را به نحوی دیگر مطرح کنید تا با مقایسه پاسخ ها به درستی مسئله پی ببرید.
• قول های نا به جا در اولین جلسه خواستگاری فقط از روی جلوگیری می باشد. هرآنچه که با شرایط شما همخوانی دارد و توان برآورده کردن آن را دارید به فرد مقابلتان قول برآورده شدنش را بدهید. قول های نا به جا با با تلاش کردن شما برای بهتر کردن زندگی کاملاً متفاوت می باشد.
• نقل قول های شما درباره ی زنان دیگر در جلسه خواستگاری و حتی پس از آن نه تنها لازم نیست بلکه شما را به دردسر نیز خواهد انداخت.
• فخر فروشی ممنوع؛ هیچ کس از آسمان نیفتاده است. پس لاف زدن درباره آنچه که دارید و ندارید در جلسه خواستگاری نشان از بی احترامی شما به فرد مقابلتان می باشد.
• مسائل جنسی از بحث هایی هستند که به هیچ عنوان نباید در جلسه ی خواستگاری مطرح شوند. صحبت از چنین مسائلی در جلسه خواستگاری موجب سلب آرامش و راحتی فرد مقابلتان خواهد شد؛ چرا که این مسائل در این جلسات هیچ گونه جایگاهی ندارند.
• اینکه شما صادق باشید و هیچ حرف دروغی را به زبان نیاورید؛ کاملاً حرفی درست و منطقی می باشد. اما نیازی نیست هر حرف راستی را نیز به زبان بیاورید. برخی از مسائل فقط مربوط به گذشته ی شما می باشند و نیازی نیست تا برای جلب اعتماد، آنها را در جلسه ی خواستگاری مطرح کنید؛ گاهی همین صحبت ها، نظرات منفی به دنبال خواهند داشت.
• اولین جلسه خواستگاری را خیلی طولانی نکنید. خستگی زیاد تمرکز حواس طرفین را پایین خواهد آورد. بهترین راه حل این است که گفتگوی خود را در چندین جلسه به پایان برسانید.

راهکاری ساده، اما مهم برای دختران در اولین جلسه خواستگاری

در اولین جلسه خواستگاری راهکارهایی که نیاز بود تا دختر خانم ها و آقا پسرها از آن ها با خبر باشند؛ به طور کامل شرح داده شدند.
که در اینجا راهکاری که فقط مختص دختر خانم ها می باشد؛ دلبری کردن آن ها به روش صحیح در جلسه خواستگاری می باشد.
عاقلانه صحبت کنید، در موقعیت مناسب لبخند به لب داشته باشید، لباس های مناسب بپوشید و در صورتی که در اولین جلسه جذابیت های خواستگارتان شما را مجذوب کرد؛ شما نیز در جلسات بعدی رفتارهای نرم تری را در کنار خوش لباس بودن و متانت و وقار داشته باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *