روش هایی که می توانید با آن در بارداری راحت باشید

اگر می خواهید بارداری آسانی را تجربه و احساس کنید، روش هایی که می توانید با آن در بارداری راحت باشید را یاد بگیرید و بارداری خود را با آسایش سپری کنید.
بارداری معجزه است و فرصت مادر شدن بزرگترین موهبتی است که یک زن می تواند در زندگی آن را تجربه و احساس کند. حاملگی و باردار بودن چندان راحت نیست. به همان نسبت که مادر شدن جذاب و انرژی بخش است ، دوران حاملگی با مشقت و سختی همراه است. برای اینکه از دوران حاملگی خود لذت ببرید ، روش هایی که می توانید با آن در بارداری راحت باشید را یاد بگیرید و دوران بارداری لذت بخش و سالمی را تجربه کنید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: ناباروری را با پیاز درمان کنید

وعده غذایی کم و کوتاه مدت داشته باشید.

تغذیه جنین در سه ماه اول بارداری اهمیت فراوان دارد. بافت ها و اجزای بدن جنین در این مدت شکل می گیرد. تغذیه مادر باید به گونه ای باشد که همه مواد مورد نیاز برای رشد جنین فراهم باشد. به علت ویار و حالت تهوع های اوایل بارداری بدن مادر و جنین ممکن است با کمبود مواد مغذی رو به رو شود. برای رفع آن تغذیه مادر در سه ماه اول بارداری دقت و توجه زیاد می طلبد. در هر وعده غذایی به مقدار کم غذا بخورید اما تعداد دفعات مصرف غذا و خوراکی را افزایش دهید. همیشه بخورید . کم کم و زود به زود از میوه و آجیل مغذی برای تامین مواد غذایی بدن خود و جنین استفاده کنید. میوه و سبزی تازه را به صورت مداوم در جیره غذایی روزانه خود قرار دهید و روزی دو یا سه نوبت میوه و سبزی تازه میل کنید

آب فراوان بنوشید

بیش از 70% بدن مادر و جنین از آب تشکیل شده است. آب برای سوخت و ساز سلولی ضروری است. با نوشیدن مقدار مناسب آب به شادابی و سلامتی خود در زمان بارداری کمک کنید. جنین در داخل کیسه پر از آب زندگی می کند برای جلوگیری از غلظت مواد موجود در کیسه جنین مقدار کافی آب بنوشید. آب سالم و پاک بزرگترین نعمتی است که سلامتی و شادابی اندام ها را تامین می کند.

نوشیدن آب در بارداری

از خواب خود لذت ببرید

برای این که حاملگی خود را هر چه سریعتر به پایان برسانید ، بیشتر بخوابید. سعی کنید خواب نیمروزی داشته باشید. خوابیدن موجب میشود ، قوا و نیروی تحلیل رفته شما ، بازیابی شود. تمهیدات ویژه برای زمان خواب بیاندیشید. برای نمونه می توانید از بالش های زمان حاملگی استفاده کنید.

بالش بارداری تهیه کنید

بالش های مخصوص بارداری در بازار موجود است با تهیه یکی از آنها و استفاده از آن در هنگام خواب ، خواب بهتر و راحت تری را تجربه خواهید کرد.

از دیگران کمک بگیرید

نزدیکان و آشنایان وضعیت شما در زمان بارداری را درک می کنند. در انجام کارهای خود از آنها درخواست کمک کنید. خیلی ها هستند که با رضایت تمام به درخواست شما پاسخ مثبت می دهند. پس بدون خجالتی یا ترس از کمک نکردن از نزدیکان خود کمک بگیرید.

به مهمانی بروید

خانم های باردار معمولا به علت ویار حاملگی دست پخت خود را دوست ندارند و به غذاهای خانه های دیگر علاقه مند هستند. در زمان بارداری رفت و آمد به خانه فامیل نزدیک ، دوستان و آشنایان را افزایش دهید. مادر باردار خوراکی های سایر منزل را می پسندد. همچنین در زمان بارداری کمتر مهمانی بدهید و بیشتر به مهمانی بروید. پس از زایمان و به دست آوردن سلامتی کامل می توانید دوستان و نزدیکان را به منزل خود مهمان کنید.

از ماساژ بارداری بهره مند شوید

از ماساژهای زمان بارداری استفاده کنید و نگران سقط جنین نباشید. ماساژ اگر به صورت اصولی و درست و زیر نظر یک ماساژور حرفه ای انجام شود ، لذت بخش است و تاثیر نیکل بر بارداری دارد. با استفاده از ماساژ صحیح دردهای ناشی از حاملگی کاهش می یابد. عضله و ماهیچه های بدن قوی شده و نیروی لازم برای زایمان طبیعی فراهم می آید.

ورزش بارداری داشته باشید

روزی نیم تا یک ساعت پیاده روی مناسب برای دوران حاملگی مفید است. این کار به زایمان راحت کمک می کند. تحرک و پویایی در زمان بارداری به آسان بودن زایمان طبیعی کمک می کند. ورزش را در دستور فعالیت های روزانه خود به صورت پیوسته قرار دهید.

سفر در بارداری

مسافرت سالم داشته باشید

در سه ماه اول بارداری و از هفته 36 به بعد مسافرت را تعطیل کنید. چون که احتمال سقط جنین در سه ماه اول و زایمان زودرس از هفته 36 به بعد وجود دارد. در بین این دو زمان با رعایت احتیاط های لازم می توانید از سفر خود لذت ببرید و خاطرات شیرین و جذاب مسافرت در بارداری را ثبت کنید.

خاطرات دوران بارداری را ثبت کنید

می توانید در یک وبلاگ یا دفتر شخصی حالت های جسمی و روحی که در زمان بارداری تجربه می کنید را به دقت یادداشت کنید. با مراجعه به یادداشت های خود در زمان حاملگی بعدی یا بارداری دوستان و نزدیکان می توانید راهنمای خوبی برای خود و دیگران باشید. مرور کردن خاطرات دوران بارداری در زندگی شیرین و لذت بخش است.

از بلند کردن وسایل سنگین بپرهیزید

در بلند کردن اجسام احتیاط های لازم را بعمل آورید. مراقب سلامتی جسم خود و جنین باشید واز انجام حرکاتی که موجب آسیب زدن به سلامتی مادر یا جنین می شود بپرهیزید. کودک امانتی در درون شما است. مواظب امانت الهی باشید.

خودسرانه دارو مصرف نکنید

بسیاری از داروها بر حاملگی و میزان هورمون های بدن تاثیر مستقیم دارند. برخی از داروها سلامتی جنین را به خطر می اندازد. خودسرانه و بدون مشورت با پزشک هیچ نوع داروی شیمیایی یا گیاهی مصرف نکنید. و در مصرف داروهایی که با توصیه پزشک مصرف می کنید احتیاط های لازم را در نظر بگیرید. با مشاهده هر حالت غیر عادی مورد را به پزشک خود اطلاع دهید.

خود را برای زایمان طبیعی آماده کنید

زایمان طبیعی راحت ترین و بی دردسرترین روش زایمان است و مادر بلافاصله پس از زایمان می تواند کودک خود را در آغوش بگیرد و شیردهی را آغاز نماید. عوارض و مضرات زایمان طبیعی پس از مدتی رفع می شود. اما سزارین و جراحی عوارضی دارد که تا آخر عمر همراه مادر باقی خواهد ماند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *