داشتن رابطه جنسی در دوران دوستی خوب است یا بد

داشتن رابطه جنسی در دوران دوستی خوب است یا بد؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از دختران را درگیر کرده است. راهنمایی هایی که در این مطلب آمده است شما را از درست یا غلط بودن این مسئله آگاه خواهد کرد.
رابطه جنسی در دوران دوستی یکی از مهم ترین مسائلی است که بدون هیچ گونه توجه ای پیش از ازدواج، دختران و پسران اقدام به برقراری آن می کنند.گاهی اوقات آگاهی نداشتن به این مسئله و بی توجهی خانواده ها، موجب می شود تا مشکلات زیادی در این باره گریبان گیر دختران و پسران جوان شود. اینکه ما بخواهیم به شما بگوییم این کار درست است یا غلط، قطعاً شما را قانع نخواهد کرد تا بیخیال رابطه جنسی در دوران دوستی شوید. زمانی شما در مورد مسائل جنسی و اقدام به انجام آن پیش از ازدواج عاقلانه فکر خواهید کرد که دلایلی قانع کننده شما را از عوارض و مشکلات پیش رویتان آگاه کند. یکی از لذت بخش ترین روابط، روابط جنسی می باشد؛ که متاسفانه بسیاری از افراد با باورها و رفتارهایی غلط و نابه هنگام، آن را به معضلی جدی تبدیل کرده اند. اهمیت این دسته از مسائل به قدری زیاد می باشد که صحبت کردن درمورد آن به چند خط خلاصه نمی شود؛ پس بهتر است در ادامه مطلب با بررسی درست یا غلط بودن رابطه جنسی در دوران دوستی با ما همراه باشید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: چراغ قرمزهای قبل از ازدواج چیست؟

علل هایی که فرد را علاقه مند می کند تا پیش از ازدواج رابطه جنسی برقرار کند

اینکه چطور می شود تا دختر خانم ها و آقا پسر ها به خودشان اجازه می دهند تا با روابطی نامشروع خود را آلوده کنند و مشکلات را به جان بخرند؛ انسان را متعجب می کند.
جای سوال است؛ آیا اصلاً نیازی هست تا به درست یا غلط بودن مسئله ای که انجام آن پیش از ازدواج اشتباه است، بپردازیم.
اما چون که بسیاری از افراد با پیروی از شکل رفتاری جوامع غربی در برقراری رابطه جنسی بی هیچ شک و تردیدی به انجام این عمل نامشروع می پردازند؛ نیاز است تا ابتدا به بررسی دلایلی بپردازیم که موجب چنین اتفاقاتی می شود؛ سپس بر اساس آن ها، دلایلی قانع کننده برای اشتباه بودن برقرای رابطه جنسی در دوران دوستی بیان کنیم.
• یکی از دلایلی که دختران و پسران را به سمت برقراری رابطه جنسی می کشاند؛ غریزه و بیولوژی می باشد.
روابط جنسی جزء آن دسته از روابطی است که مسائل روانشناختی، عصبی و هورمونی را درگیر می کند؛ که در پی آن موجب وابستگی شدید بین طرفین نیز می شود.
وقتی که روابط جنسی بین طرفین برقرار می شود؛ ذهن ناخودآگاه به درست یا غلط بودن مسئله فکر نمی کند، و پس از آن دختر تنها کسی است که انتظار دارد تا این رابطه پایدار بماند و در پی آن منجر به ازدواج شود.
• نظرات مختلفی در مورد رابطه جنسی در دوران دوستی وجود دارد که برخی از دختر ها و پسرها معتقدند که این روابط هدفی جز ارضای غریزه جنسی ندارد.
برخی از دختران نیز راضی به برقراری ارتباط جنسی می شوند تا براین اساس بتوانند تعهد در رابطه شان را بیشتر کنند و سپس اقدام به ازدواج کنند.
تعدادی دیگر مسئله را عاشقانه می کنند و می گویند فقط به این خاطر است که به عشقمان نزدیک تر شویم.
• صمیمیت و تمایلی که برای ازدواج و شروع زندگی مشترک بین افراد می باشد، با برقراری اولین رابطه جنسی و تبدیل آن به یک عادت و تکرار آن به دفعات بیشتری در هفته؛ روز به روز کمتر می شود.
به طرزی که پسر هیچ وقت حاضر به ازدواج با دختری نخواهد شد که بدون هیچ محدودیتی توانسته است با او رابطه جنسی برقرار کند.
• از تاثیرگذارترین منابعی که افراد را در انجام رابطه جنسی در دوران دوستی ترغیب می کنند، می توان به دوستان و رسانه ها اشاره کرد.
گاهی نیز شرایطی تحریک پذیر دختران و پسران را ناچار می کند تا با رابطه جنسی نامشروع پیش از ازدواج خود را ارضا کنند.

این مطلب هم برای شما مفید است: اگر همسرتان این خصوصیات را داشت همسر خوبیست

معایب رابطه جنسی در دوران دوستی

تمام دلایلی که دختران و پسران را به سمت برقرای رابطه جنسی در دوران دوستی می کشاند؛ هیچکدام قانع کننده و منطقی نیستند.
در پی همه ی این دلایل ابتدا بهتر است بگوییم که نه تنها هیچ مزیتی در رابطه جنسی دوران دوستی نیست؛ بلکه معایبی نیز دارد که خطرات زیادی را برای شما به همراه خواهد آورد.
• اولین و واضح ترین ضرر و زیانی که رابطه جنسی در دوران دوستی متوجه دختران می شود؛ از دست دادن پرده بکارت می باشد.
پاکی و نجابت یک دختر در جامعه ی کنونی بر اساس داشتن و یا نداشتن پرده ی بکارت قضاوت می شود.
پرده بکارت مهم ترین فاکتوری است که اگر نباشد؛ مشخص نیست که سرنوشت یک دختر با گذشته ی ویرانی که داشته است چطور پیش میرود.
• بهتر است خودتان را گول نزنید و بدانید که رابطه جنسی نه تنها روابط شما را پایدار تر نمی کند؛ بلکه موجب سرد شدن پسر و پشیمان شدن او در امر ازدواج نیز می شود.
• رابطه جنسی ارضا کننده و جذاب می باشد ولی این احساسات فقط خاص آن لحظات می باشد و دوام چندانی نمی آورند.
همیشه در موارد بسیاری ثابت شده است که اگر دختران تمامی جذابیت های خود را یکجا به پسر نشان دهند؛ دیگر دلیلی برای ادامه دادن به رابطه از سوی پسر نمی باشد. چرا که تمامی انتظاراتش از یک رابطه برآورده شده است و چیزی برای به دست آوردن باقی نمی ماند.
• پسران همیشه خواستار ازدواج با دخترانی بوده اند که رابطه جنسی را تجربه نکرده اند و نجابت و دخترانگی خود را حفظ کرده اند.رابطه-دختر-و-پسر-قبل-از-ازدواج


پس بهتر است با برقراری رابطه جنسی در دوران دوستی که به اشتباه فکر می کنید روابط عاطفی تان مستحکم تر می شود؛ اعتماد و احساسات عاشقانه ای که بین تان هست را نابود نکنید.
• رابطه جنسی در دوران دوستی اگر به صورت کامل صورت بگیرد؛ 90 درصد احتمال باردار شدن را به همراه دارد؛ و این در حالی است که هیچ محرمیتی بین دختر و پسر وجود ندارد، که در اینجا فرزندی نامشروع برایشان دردسر ساز خواهد شد.
فرزندان نامشروع از سوی هیچکس پذیرفته نمی شوند و قانوناً هیچ حقی به آنان نیز تعلق نمی گیرد.
با این اوضاع و شرایط سقط جنین بهترین گزینه ی پیش روی دختر برای رهایی از این دردسر بزرگ می باشد.
• بیماری های مقاربتی از دیگر اتفاقاتی است که فرد را از داشتن رابطه جنسی در دوران دوستی پشیمان می کند و این در حالی است که این پشیمانی دیگر هیچ سودی ندارد.
براساس مطالعات انجام شده ابتلا به بیماری های جنسی و ایدز، در روابط نامشروع بسیار می باشد.
چنین افرادی ممکن است پیش از شما، با افرادی دیگر رابطه جنسی برقرار، و به بیماری های جنسی مبتلا شده باشند. از آن جا که شناختی دقیق از فرد ندارید؛ نمی توانید پیش از ازدواج با اطمینان با او رابطه جنسی داشته باشید.
اگر از تمام معایب رابطه جنسی در دوران دوستی بگذریم؛ نمی توانیم به تاثیرات آن بر زندگی فرد با همسر آینده اش بی توجهی کنیم.
دختر با فرد دیگری رابطه داشته است اما رابطه اش پایدار نمانده است. یک عشق قدیمی و احساساتی که ذهن دختر را همچنان درگیر خود کرده است، نمی تواند اجازه دهد که یک زندگی جدید را عاشقانه مدیریت کند. همین مسئله موجب می شود تا روابط دختر، با همسر کنونی اش از هم پاشیده شود.

مزایای موکول کردن رابطه جنسی به بعد از ازدواج

رابطه جنسی پس از ازدواج؛ شیرین ترین اتفاقی است که احساس رضایتی پایدار و مداومی به شما می دهد و مزایای بسیاری را نیز به همراه دارد.
اگر رابطه ی جنسی خود را به بعد از ازدواج موکول کنید؛ دیگر هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد و مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت.
• همانطور که از پیش گفتیم رابطه جنسی در دوران دوستی موجب تمام شدن رابطه از سوی پسر خواهد شد. اما اگر شما این اتفاق را به بعد از ازدواج موکول کنید؛ در صورت نارضایتی از همسرتان، برای تمام کردن رابطه شما اختیار بیشتری را خواهید داشت.
• در رابطه های سالم مطابق با عرف و شرع جامعه، هیچ گونه خطری شما را تهدید نخواهد کرد.
• فرزند آوری در چنین روابطی به عنوان نعمتی بزرگ از طرف خداوند می باشد؛ که بدون هیچ دغدغه ای در زیر سایه پدر و مادر رشد و تعالی پیدا می کند.
• نگرانی والدین در روابط سالم کمتر می شود و به شما در شروع یک زندگی جدید به دور از خطرات ذکر شده کمک خواهند کرد.
• افرادی که بیشتر تمرکز خود را بر روی روابط جنسی می گذارند؛ دیگر احساساتشان نادیده گرفته می شود.
همین مسئله موجب می شود تا طرفین هیچ شناختی به هم پیدا نکنند.
اگر رابطه ی جنسی را به بعد از ازدواج موکول کنید؛ دوران نامزدی به شما کمک می کند تا از هر جنبه ای بیشتر همدیگر را بشناسید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *