درمان عفونت با روش ابن سینا

آیا می دانید چگونه می توان درمان عفونت با روش ابن سینا را انجام داد؟ ابن سینا برای درمان عفونت های بدنی از چه روش هایی استفاده می کرد؟

ابو علی سینا، که یکی از بزرگترین دانشمندان جهان بوده، نام خود را با کتاب قانون که در حوزه پزشکی می باشد جاودانه ساخت. کتاب قانون ابن سینا که در مورد علم پزشکی، علم مزاج، ساختار و تاریخچه، معرفی انواع داروها، درمان بیماری های خاص و همچنین بسیاری از مفاهیم اساسی دیگر است، به او لقب پدر علم پزشکی را بخشید.
در این مقاله قصد داریم که ضمن توضیح و بررسی بیماری عفونت و علل ایجاد این بیماری، به روش درمان آن براساس توصیه ابن سینا پدر علم پزشک جهان بپردازیم.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: اگر همسرتان این خصوصیات را داشت همسر خوبیست

بیماری عفونت

عفونت از طریق ورود و رشد انواع میکروب ها، انگل ها، قارچ ها، باکتری ها و ویروس ها به بدن اتفاق می افتد و در این زمان سیستم ایمنی بدن شروع به مبارزه و دفع این عامل های عفونت زا می کند. در آغاز شروع عفونت التهاب را در اندام های بدن شاهد هستیم.
البته توجه داشته باشید که بیماری های عفونی از طریق انجام آزمایش های پزشکی و رادیوگرافی اندام های بدن تشخیص داده می شود و پزشکان متخصص در این حوزه با تجویز دارو و توصیه های لازمه به بهبود آن خواهند پرداخت.

درمان عفونت با ابن سینا

علایم بیماری عفونت

بیماری عفونت، نتیجه تماس و برخورد با یک منبع از ویروس و باکتری می باشد که می تواند به صورت سوزش پوست، سرفه، کهیر، سرماخوردگی و… خود را نشان دهد. اگر چه بیشتر عفونت ها مشکل جدی ایجاد نمی کنند اما اگر این بیماری جدی گرفته نشود و برای درمان آن اقدامی صورت نگیرد، حتما روال شدیدتری در پیش خواهد گرفت و حتی در برخی از اوقات مشاهده شده که این بیماری واگیردار می شود.
بنابراین در صورت بروز هر نوع مشکل و بیماری سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و درصدد درمان صحیح و سریع بیماری اقدام کنید.

علایم بیماری عفونی عبارت است از:

1. کاهش مستمر وزن بدن
2. تب و افت فشار خون
3. تعریق زیاد شبانه
4. خستگی مزمن
5. حالت تهوع
6. احساس درد در مفاصل بدن
7. بی حالی و ضعف
8. سردرد و سرگیجه
9. احساس سوزش و درد بی دلیل در اندام های بدن

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: بهترین راهکار برای از بین بردن سوختگی

عوارض عفونت های شدید عبارت است از:

1. عدم تکلم
2. عدم رفلکس به تحریک های محیط
3. کاهش سطح هوشیاری در فرد

راه های پیشگیری از بیماری عفونت

از انواع روش ها و راه های پیشگیری از این نوع بیماری عفونی، می توان به انجام اقداماتی چون:
• استفاده از ماسک
• استفاده از دستکش های تمیز در زمان برخورد با افراد مبتلا به بیماری عفونت
• شست و شوی مداوم دست ها و استفاده از مایع های نرم کننده
• جدا کردن زباله های عفونت زا

درمان بیماری عفونت با روش ابن سینا

ابن سینا توصیه کرده است که عنبر نسارا، سرگین الاغ ماده برای درمان انواع بیماری ها به خصوص رفع عفونت بسیار کارساز است. امروزه براساس تحقیقاتی که بر روی این ماده انجام شده است، مشخص شده که عنبر نسارا دارای خواصی چون ضد باکتریایی، ضد التهاب، ضد قارچ و آنتی اکسیدان می باشد و دود عنبر نسارا برای درمان بسیاری از بیماری ها تجویز می شود.

درمان عفونت با روش ابن سینا


طبع بیماری های عفونی و به طور کل اکثر مریضی ها گرم است، ولی طبع الاغ ماده خنک و سرد است. در فصل بهار الاغ ماده از بهترین و مفید ترین گیاهان دارویی تغذیه کرده و به همین دلیل دود کردن آن به معنای دود کردن صدها گیاه متنوع دارویی است. بوی عنبر نسارا بسیار ناخوشایند است اما مطمئن باشید که هیچ اثر سوء و بدی بر بیمار نداشته و حتما به مداوا و بهبود حال بیمار نیز کمک می کند.
همان گونه که بیان کردیم الاغ ماده طبع خنک دارد و می تواند بیماری عفونی را درمان کند؛ اما الاغ نر برعکس و مخالف الاغ ماده، طبع گرمی داشته و استفاده از پشگل الاغ نر بیماری عفونی را تشدید کرده و باعث ایجاد مشکلات دیگری نیز می شود. پس حتما در زمان استفاده از این نوع تجویز پزشکی به نوع آن نیز توجه کنید.

روش استفاده از عنبر نسارا برای درمان بیماری عفونت

دود عنبر نسارا برای درمان بسیاری از عفونت ها استفاده می شود. برای بهره گیری از مزایای عنبر نسارا، آن را مانند اسفند بر روی آتش بگذارید و دودی که از آن خارج می شود را استنشاق کنید. و یا حتی در برخی از موارد گفته می شود که دود عنبر نسارا را با بخشی از بدن که دچار بیماری و عفونت شده است تماس و برخورد داشته باشد.

درمان های دیگر عنبر نسارا

برای این ماده درمانی نیز کاربردهای دیگری نیز عنوان شده است که در مداوای دیگر بیماری ها نیز توصیه می شود. از دیگر بهبود هایی که از طریق این ماده اصل می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. دود عنبر نسارا زایمان طبیعی را آسان تر کرده و به دفع جنین مرده از بدن زنان حامله کمک خواهد کرد.
2. دود عنبر نسارا به رفع عفونت های واژینال، قارچ واژینال و کیست، قارچ پوستی و… می پردازد.
3. دود عنبر نسارا در درمان دندان درد، درمان سردرد و میگرن، اگزما و خارش های پوستی، عفونت های گوش و گوش درد، درمان سینوزیت و سرماخوردگی نیز کمک می کند.
4. دود عنبر نسارا نیز برای کاهش خونریزی و همچنین کوتاه نمودن دوره عادت ماهیانه بانوان نیز استفاده می شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *