با این روش ها دوست داشتن خود را نشان دهید

اگر قصد دارید روابطی سرشار از عشق و آزادی را تجربه کنید در این مطلب به معرفی راهکارهایی می پردازیم که با این روش ها دوست داشتن خود را نشان دهید.

دوست داشتن ها همیشه ریشه در احساسات و عواطف انسان ها داشته اند؛ گاهی این احساسات ناخودآگاه انسان را غافلگیر می کنند و این درست زمانی است که احساس می کنید به فردی از جنس مخالف علاقه مند شده اید.
در مواردی هم احساسات و عواطف تان ذهن شما را درگیر و در مواردی موجب افسردگی و ناراحتی شما در طولانی مدت می شوند.به طور مثال وقتی که شما عصبانی می شوید و در حین عصبانیت موجب ناراحتی اطرافیانتان می شوید؛ بیشترین کسی که از این موضوع رنج می برد، خود شما هستید.شما از اینکه موجب رنجش عزیزانتان شده اید، حس بدی به سراغتان می آیید که ممکن است به مدت زیادی شما را برنجاند.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: با خصوصیات مردان واقعی آشنا شوید

اگر که افراد توانایی بروز احساسات خود را داشته باشند، قطعاً در چنین مواردی با یک عذر خواهی ساده و بیان اینکه طرف مقابل چقدر برایش ارزشمند است، می توانند خود را از شر احساسات آزار دهنده نجات دهند. دوست داشتن ها و احساساتتان را به هیچ عنوان مخفی نکنید؛ چرا که به مرور زمان موجب افسردگی و گوشه گیر شدن شما می شوند.
نیاز است روش هایی را بیاموزید تا به راحتی بتوانید دوست داشتن خود را نشان دهید. این روش ها، تضمینی برای سلامت جسمانی و روانی شما و همچنین تقویت خودآگاهی شما می باشند.

آگاهی داشتن از احساسات

در قدم اول برای ابراز احساسات و دوست داشتن به کسانی که به آنها علاقه مند هستید، آگاهی داشتن از احساسات به شما کمک بسیاری خواهد کرد؛ اما چگونه باید اینکار را انجام داد؟

• ابتدا پیش از هر چیزی نیاز است تا شما احساسات خودتان را بپذیرید. 

این کار شما متوجه میشوید که هیچ نگرانی در پذیرفتن احساسات درونی تان وجود ندارد.
برخی از افراد فکر می کنند اگر که احساسات خود را بروز دهند، ضعیف بودن آن ها را نشان می دهد و این در حالی است که احساسات فقط وجود دارند و درست و غلط بودن آن ها هیچ ربطی به ضعیف یا قوی بودن افراد ندارد.

• واکنش های بدنتان را در مقابل احساسات مختلف بشناسید

این بهترین راه حلی است که به شما کمک می کند تا عکس العمل های ناشی از احساسات مختلف را کنترل کنید.احساسات شما توسط هیجانات هدایت می شوند و مغز پیش از هرچیزی کنترل هیجانات را برعهده دارد.
در پس هر احساسی، بدن شما واکنشی از خود نشان می دهد. به طور مثال ضربان قلب شما در هنگام عصبانیت بالا می رود و یا در زمان خجالت کشیدن صورتتان سرخ می شود. همه ی این ها کلید هایی هستند که به شما کمک می کنند تا احساسات را شناسایی کنید.
اگر که شما احساساتتان را بشناسید، قطعاً در پس هر احساسی، مناسب ترین واکنش را از خودتان نشان می دهید.

• قدرتی که کلمات در بیان احساسات و دوست داشتن دارند؛ در هیچ چیز دیگری یافت نمی شود.

تا می توانید کلمات بیشتری را یاد بگیرید؛ سختی ابراز احساسات با دانستن کلمات مناسب تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. یاد گرفتن این کلمات سخت نمی باشد؛ بهتر است در این زمینه، کمی مطالعه داشته باشید.

• دلیل احساسات خود را بیابید

افراد در بیشتر اوقات بدون اینکه دلیل احساسات شان را بدانند به آن ها بها می دهند؛ اما بهتر است برای هر احساسی که دارید علتش را از خودتان بپرسید. در واقع این روش به گونه ای می تواند یک بازی سرگرم کننده باشد.
چراهایی ممکن است پشت هر احساسی پنهان باشد؛ که شما با پرسیدن پی در پی این چراها از خودتان، می توانید یک موشکافی بی عیب و نقص از مسائل داشته باشید و در پی آن از احساساتتان با خبر شوید.

• احساسات خود را بموقع بررسی کنید

شاید برایتان تا به حال پیش آمده باشد که همزمان چندین حس با هم شما را درگیر کند.
اگر شما اقدام به تجزیه و تحلیل این حس های در هم پیچیده نکنید ممکن است به مرور برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورند.
آن ها را کشف کنید تا تصویر ذهنی واضح تری از احساسات و سپس کنترل آن ها در ذهنتان داشته باشید.

دوست داشتن خود را نشان دهید

به دیگران بگویید که چه حسی دارید

• به کار بردن ضمیر «من» در ابراز دوست داشتن به شما کمک بسیاری خواهد کرد. گفتن من، احساسات و رفتار شما و در پس آن ها، چرایی هر دوی این ها را نشان می دهد. ضریب امنیت یک رابطه و قدرت شما در بیان احساسات با همین من ساده بسیار بالا می رود و نشان می دهد که شما مسئولیت کارهایتان را می پذیرید و دیگران را مقصر در همه ی کار ها نمی بینید.
• اینکه بیان احساسات و ابراز دوست داشتن و علاقه ترسناک است؛ حرفی کاملاً درست و منطقی می باشد؛ ولی نگران نباشید این موضوع راه حلی بسیار ساده دارد تا شما بتوانید به راحتی به فرد مقابلتان ابراز علاقه کنید و درباره ی احساساتتان با او حرف بزنید.
روش کار به این صورت است که یک گفتگوی پر انرژی را شما با صحبت هایی درباره ی آن شخص و رابطه ای که بین شما هست، شروع کنید. یک گفتگوی مثبت و پر انرژی قطعاً شما را تا پایان به خوبی هدایت خواهد کرد؛ به گونه ای که در مسیر صحبت هایتان، بدون هیچ استرس و نگرانی احساساتتان را بیان می کنید.
• شفاف و صادقانه احساسات خود را بیان کنید؛ از آن جا که تجربه ی احساسات و رفتار های مختلف در ارتباطات به دست می آید، بهتر است افرادی را در کنار خود نگه دارید که به آنان علاقه مند هستید.
آن ها با گوش دادن به صحبت هایتان به شما کمک خواهند کرد تا در بیان احساساتتان استرس کمتری داشته باشید و به مرور برای بیان دوست داشتن و ابراز علاقه هیچ مانعی را بر سر راه خود نبینید.

آگاهی از احساسات خود

روی احساسات خودتان کار کنید

شما می توانید به سادگی با ورزش کردن، فکر کردن، تشویق خودتان به هنگام، داشتن احساسات مثبت و نوشتن احساساتتان در هر زمان بر روی احساساتتان کار کنید و کنترل آن ها را به دست بگیرید.
اینکه چه روشی را انتخاب کنید تا دوست داشتن را به فرد مقابلتان نشان دهید به عهده ی خودتان است.
اما اینکه کدام روش، احساسات مثبت و یا منفی به شما می دهد؛ از اهمیت بسزایی برخوردار است. زمانی که به خوبی از احساساتتان آگاهی داشته باشید؛ قطعاً راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که چه عکس العملی نیز داشته باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *