روش های غلبه بر شکست در زندگی

اگر احساس می کنید که در زندگی کم آورده اید و دیگر توان ادامه راه را ندارید ، روش های غلبه بر شکست در زندگی را بیاموزید و شکست های احتمالی را به زانو درآورید.

همه ما دست کم یک بار در زندگی شکست خورده ایم. براستی چرا در زندگی با شکست مواجه می شویم؟ چرا باید شکست و درد ناشی از آن را تجربه می کنیم؟ فلسفه شکست و ناکامی چیست؟ برای آگاهی از این عوامل با ما همراه باشید و روش های غلبه بر شکست در زندگی را یاد بگیرید.

چرا در زندگی با شکست مواجه می شویم؟

جهان هستی بر اساس قانون و قوانین از پیش تعیین شده استوار است. هر گاه به هر دلیلی از قوانین موجود تخطی کنیم و هماهنگ و هم نوا با قوانین موجود در جهان گام برنداریم ، با شکست مواجه می شویم. شکست ها با خود درس های بزرگی به همراه دارند. هر شکستی در زندگی ما سر می کشد تا به ما بفهماند که داریم خلاف جهت حرکت جهان هستی و کلیت جهان گام برمی داریم.

غلبه بر شکست در زندگی

کلیت جهان هستی را دریابیم

جهان ما مجموعه ای به هم پیوسته از اجزایی ( جهان و کائنات ، موجودات و امکانات موجود در آن ، انسان ها و هر آنچه که در تصور در آید). است که  همه با هم کلیت جهان را موجب شده است. این کلیت واحد ، جهان هستی نام دارد. همه این مجموعه عظیم عالم با هم هماهنگ هستند و یک عضو واحد را به وجود آورده اند. هر گاه یکی از اجزاء مجموعه خلاف جهت کلیت آن حرکت کند ، کل مجموعه نیرویی تولید می کند که مانع از حرکت آن جزء شود و او را متوقف کند.

درس موجود در شکست را یاد بگیرید

انسان ها هم اجزای کوچک مجموعه جهان هستی هستند. هر گاه فعل و عمل یک فرد بر خلاف پایداری و مداومت و سلامت مجموعه کامل باشد ، ساز و کار جهان هستی در جهتی می چرخد که او را از عمل خود باز دارد، پس این فرد در زندگی شکست می خورد.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: طوری نه بگویید که دیگران ناراحت نشوند

چون انسان موجودی فکور است ، بر اثر نیروی عظیم جهان هستی از مجموعه به بیرون پرت نمی شود ، بلکه برای ماندن خود در مجموعه به دنبال راه چاره می گردد تا شکست های احتمالی را جبران نماید. در ادامه با روش های غلبه بر شکست در زندگی آشنا شوید.

راه های غلبه بر شکست های احتمالی را یاد بگیرید

هر شکست در زندگی درسی  دارد. اگر بتوانید دلیل شکست های احتمالی و درس موجود در آن را  بیابید ، خواهید توانست بر شکست های احتمالی  غلبه کنید و موفقیت را از آن خود کنید.

فلسفه شکست را بیاموزید

تکامل در زندگی به صورت لحظه ای و آنی انجام نمی شود بلکه پله پله  و قدم به قدم باید مراحل زندگی را پشت سر نهاد و آمادگی لازم را برای پله بالاتر کسب کرد. شکست های احتمالی می گوید که در مرحله قبل درس خود را به خوبی یاد نگرفته اید و مهارت لازم را به دست نیاورده اید. پس لازم است که قدمی به عقب برگردید، دلیل شکست را بیابید و در مرحله بعد از آن اجتناب کنید.

از شکست تجربه کسب کنید

هیچ شکستی حتمی نیست مگر اینکه انسان را از مجموعه جهان هستی پرت کند ، چون هنوز زنده ایم و در جهان هستی زندگی می کنیم ، پس شکست های این جهانی احتمالی و موقتی هستند. با استفاده از درس موجود در شکست همه خواهند توانست روش های غلبه بر شکست در زندگی را یاد بگیرند و انرژی و نیروی لازم برای پشت سر نهادن سایر پله ها را به دست آورند. برای غلبه بر شکست های احتمالی نکات زیر را در زندگی خود عملی کنید.

با افراد مثبت اندیش معاشرت کنید

سعی کنید با کسانی که با شما موافق هستند و در جهت پیش بردن فعالیت ها به شما روحیه و انگیزه می دهند معاشرت داشته باشید.

این مطلب برای شما مفید خواهد بود: آیا من افسرده ام؟ راهکارهای تشخیص افسردگی

اهداف خود را از نو بنویسید

اگر چندین بار نیز شکست خوردید ، دوباره بلند شوید و اهداف خود را از نو بنویسید و در جهت تحقق آن ها صادقانه ، پر تلاش و مصمم گام بردارید. بر ترس ها و محدودیت های موجود غلبه کنید و شکست های زندگی را به زانو درآورید. هزاران راه برای رسیدن به موفقیت وجود دارد ف راه و روش مناسب خود را پیدا کنید و از توان و نیروی خود برای رسیدن به ان ها تلاش کنید.

غلبه بر شکست

به تلاش و پشتکار خود ادامه دهید

هیچ گاه دلسرد و مایوس نشوید ،  اجازه ندهید شکست های احتمالی شما را آزرده خاطر و رنجور و درمانده کند. امیدوارانه به تلاش خود ادامه دهید. چه بسیارند افرادی که در یک قدمی موفقیت دست از تلاش کشیده اند. داستان مردانی که در پی طلا بودند و در در 90 سانتی طلا دست از کار برداشتند را حتماً شنیده اید ، پس برای رسیدن به موفقیت در 90 سانتی موفقیت متوقف نشوید.

هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید

اگر دیگران از عهده کار خود به خوبی برنیامده اند ، دلیل نمی شود که شما نیز نتوانید به موفقیت برسید. شما انسانی ویژه و منحصر به فرد هستید. توانمندی های و استعدادهای درونی شما ویژه است. شما دریایی از نیرو و قدرت را در درون خود نهفته دارید با هدف گذاری خوب و مشخص ، برنامه ریزی دقیق و سازمان یافته ، تصمیم گیری به موقع و محکم ، تلاش و پشتکار مداوم ، امیدواری ، نگرش مثبت  و اشتیاق فراوان برای رسیدن به هدف ، شما نیز می توانید از عهده هر آنچه در تصورتان میاید بربیاید.

فرصتهای نهفته در جامه شکست را بیابید

فرصت های مناسب اغلب اوقات خود را در شکل شکست به انسان نشان می دهند. تا زمانی که با محدودیت و نارضایتی مواجه نشوید ، درصدد بهتر کردن امور برنخواهید آمد و برای بهتر شدن اوضاع اقدام نخواهید کرد. با استفاده از روش های غلبه بر شکست در زندگی شما نیز میتوانید قله های رفیع موفقیت را فتح نمایید.

باور کنید که می توانید

کافی است باور کنید که می توانید. باورهای خود را از نو بسازید. برای خود هدف تعین کنید و از امکانات و توانایی های خود برای رسیدن به آن استفاده کنید. دانش و تخصص و مهارت کسب کنید و بر محدودیت های ذهنی غلبه نمایید. باور کنید که محدودیت ها زاده ذهن انسان هستند. در عالم واقعیت موجود به نام محدودیت وجود ندارد. پی به وفور نعمت و فراوانی در جهان هستی ایمان داشته باشید و قله های رفیع موفقیت را فتح کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *