روش های موثر برای رفع بوی بد دهان

بوی بد دهان برگرفته و ناشی از مشکلات لثه، دندان، لوزه ها و مجاری گوارشی می باشد که گاه موجب خجالت کشیدن افراد نیز می شود. روش های موثر برای رفع بوی بد دهان در این مطلب به شما در حل این مشکل کمک خواهند کرد.
اگر بخواهیم از شایع ترین مشکلی که 20 درصد مردم جهان را درگیر خود کرده است، نام ببریم؛ این بوی بد دهان است که افراد را با یک مشکل جدی که موجب خجالت کشیدن آن ها و حاضر نشدن شان در بسیاری از جمع ها می شود؛ روبرو کرده است. حس ناخوشایندی که افراد هنگام صحبت کردن با بوی بد دهانشان ایجاد می کنند؛ آزار دهنده می باشد.
گاهی اوقات بوی بد دهان موجب آزار خود فرد نیز می شود. اما بهتر است بدانید که چندان جای نگرانی نیست؛ روش هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا به راحتی بتوانید از بوی بد دهانتان خلاصی پیدا کنید.

بوی دهان

بوی بد دهان از کجا نشات می گیرد؟

پیش از اینکه به دنبال راه حلی برای رفع بوی بد دهانتان باشید؛ بهتر است شایع ترین علت هایی که موجب ایجاد بوی بد آزار دهنده ی دهان می شود را بدانید.
در پزشکی به بوی بد دهان بیماری هالیتوز می گویند. این بیماری در واقع جزء آن دسته از بیماری هایی می باشد که مشکلات جسمی برای فرد به وجود نمی آورد و هیچ گونه دردی به همراه ندارد. بوی بد دهان فقط برای خود فرد و دیگران بویی نامطلوب و آزار دهنده است.
دهان، گلو و لوزه معمولاً 90 درصد سهم بوی بد دهان را به عهده می گیرند. این مشکل بیشتر اوقات در هنگام بیدار شدن از از خواب، افراد را درگیر خود می کند؛ اما ادامه دار نمی باشد.
ولی افرادی هستند که بیشتر اوقات از بوی بد دهانشان رنج می برند.
معده، بینی، مجاری گوارشی، لثه ها و زبان قسمت هایی هستند که مشکلات دندان را به وجود می آورند و در نهایت موجب بوی بد دهان نیز می شوند.
اما اگر بخواهیم جزئی تر، این مشکل را بررسی کنیم می توانیم به عفونت ریه، دیابت، پوسیدگی دندان، مصرف الکل، بازگشت اسید به مری و حتی داروهای ضد افسردگی و ضد حساسیتی که افراد مصرف می کنند؛ اشاره کنیم؛ که همگی این ها موجب ایجاد بوی بد دهان در طولانی مدت شوند.
علاوه بر روش هایی که موثر بر رفع بوی بد دهان هستند؛ مراجعه به دندان پزشک حداقل دو بار در سال، برای همه ی افراد برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، ضروری می باشد.

درمان بوی بد دهان با مصرف پروبیوتیک

پروبیوتیک ها می توانند به سادگی بوی بد دهان شما را رفع کنند. آن ها نوعی از باکتری های مفید برای بدن انسان می باشند؛ که بیشترین اثر را بر روی دستگاه گوارش و رفع بوی بد دهان دارند.

بوی دهان

آب معجزه گری آسان برای رفع بوی بد دهان

از آن جا که درصدی از بیماری های مربوط به بوی بد دهان به خشکی دهان مربوط می شود؛ مصرف مقدار آب بیشتری در طول روز به شما در درمان این بیماری کمک خواهد کرد.
افرادی که سیگار می کشند؛ درصد خشکی دهان آن ها بسیار بالا می باشد و تنها راه چاره آن ها متوقف کردن سیگار کشیدن می باشد.
تجزیه سلول های مرده در زبان و دهان موجب خشکی دهان می شود؛ که با مصرف مقدار بیشتری آب در افراد معمولی رفع می شود.
اگر دچار خشکی دهان شده اید ، علاوه بر مصرف آب، باید از خوردن قهوه و الکل نیز اجتناب کنید.

غذا هایی بخورید که ویتامین D و فیبر بالایی دارند

غذاهایی مانند: تخم مرغ، ماست، قارچ و پنیر در تامین ویتامین D بدن تان به شما کمک خواهند کرد و در پی آن باکتری ها مجالی برای رشد پیدا نمی کنند و شما از بوی بد دهان رهایی پیدا می کنید.
اگر می خواهید به طور جدی با بوی بد دهن مبارزه کنید؛ غذاهایی با فیبر بالا مصرف کنید تا علاوه بر رفع بوی بد دهان برای همیشه دندان هایتان را نیز تمیز نگه دارید.
سیب از آن دسته از میوه های حاوی فیبر می باشد که خوردن آن پس از هر وعده غذایی به سلامت دهان و دندان شما کمک بسیاری خواهد کرد.

میخک یک ضدعفونی کننده مقوی در رفع بوی بد دهان

رفع بوی بد دهان با جویدن میخک و خوردن یک لیوان چای میخک نیز ممکن می شود.
خواص ضد باکتریایی میخک در درمان این بیماری به شما کمک خواهد کرد تا در کم ترین زمان هیچ اثری از آن باقی نگذارید.
اگر می خواهید میخک ها را بجویید بهتر است با کوبیدن آنها، جویدن را برای خودتان آسوده تر کنید.
اما اگر می خواهید از چای گل میخک برای رفع بوی بد دهان استفاده کنید؛ به مدت 5 تا 10 دقیقه ، میخک ها را در آبی که از قبل جوشیده شده باشد، بجوشانید و پس از خنک شدن آن را میل کنید.
هل، دارچین و زغال اخته هر کدام به تنهایی در رفع بوی بد دهان به شما کمک خواهند کرد
• در مواردی عفونت مجاری موجب می شود تا شما از بوی بد دهانتان رنج ببرید؛ مصرف چای زغال اخته به طور مداوم، مناسب ترین راه حلی است که مشکل شما را حل خواهد کرد.
• خاصیت ضد میکروبی دارچین در پاکسازی میکروب های دهانتان به شما کمک خواهد کرد.
با استفاده از دارچین یک دهانشویه درست کنید و سپس به مدت چند روز دهانتان را با آن بشویید.
برای درست کردن محلول دارچین؛ به چند عدد لیمو و چند قاشق عسل و پودر دارچین نیاز دارید تا با حل کردن آن ها در یک فنجان آب داغ صاحب یک دهانشویه ضد میکروبی قوی شوید.
• سیر و پیاز با وجود خواص بسیاری که دارند؛ همیشه موجب نگرانی افراد در ایجاد بوی بد دهان بوده اند. اما بهتر است بدانید با جویدن دانه های هل پس از هر بار مصرف سیر و پیاز دیگر خبری از بوی بد دهان نخواهد بود.
هل دهان را خوش بو و از بوی بد دهان نیز جلوگیری می کند.

درمان بوی بد دهان با روغن درخت چای

قدرتمند ترین ضد باکتریایی که اینجا می توانیم به شما معرفی کنیم، روغن درخت چای می باشد که به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز عمل می کند.
استفاده ی آن به طور مداوم تا زمانی که هیچ اثری از بوی بد دهان شما باقی نماند؛ روزانه مصرف چند قطره از آن به هنگام مسواک زدن توصیه می شود.

با آب نمک به راحتی بوی بد دهانتان را رفع کنید

راحت ترین و دم دست ترین محلولی که شما می توانید در هر زمان در منزل آن را تهیه کنید؛ محلول آب نمک می باشد.
استفاده از محلول آب نمک به مدت دو بار در روز به سرعت شما را از شر بوی بد دهان راحت خواهد کرد.
روغن کنجد علاوه بر رفع بوی بد دهان، دندان هایتان را نیز سفید خواهد کرد
اگر می خواهید سلامت دهان و دندان هایتان را تامین کنید، از روغن کنجد استفاده کنید تا دیگر درگیر مشکل بوی بد دهان نباشید.
با روغن کنجد و آب ولرم یک دهانشویه درست کنید و پس از شستشوی دهانتان در وعده های صبحگاهی با این محلول، با آب ولرم دهانتان را بشویید.

جوش شیرین و آب لیمو ضدعفونی کننده های موثر در رفع بوی بد دهان

خمیر جوش شیرن و آب لیمو به عنوان یک ضدعفونی کننده قوی در رفع بوی بد دهان عمل می کند.
مقداری جوش شیرین را در ظرفی بریزید و سپس با اضافه کردن مقدار کمی آب لیمو به آن، خمیر دندانی درست کنید که با مالیدن آن بر روی دندان هایتان، به مدت یک بار در هفته به شما در رفع بوی بد دهان تان کمک می کند.

آب لیمو به سرعت بوی بد دهانتان را کاهش خواهد داد

ترکیب آب لیمو با جوش شیرین و دارچین در درمان و رفع بوی بد دهان بسیار موثر بود. اما بسیار فوق العاده است که آب لیمو خود به تنهایی نیز در رفع بوی بد دهان معجزه خواهد کرد.
قرقره آب لیمو نه تنها بوی بد دهان شما را رفع می کند، بلکه می تواند خشکی دهان شما را نیز برطرف کند.

ترکیب آب لیمو و ماست، موثر در رفع بوی بد دهان

خواص ضد باکتریایی آب لیمو، اینبار با ترکیب آن با ماست به رفع بوی بد دهان شما کمک خواهد کرد.
تعادل باکتری های دهانی، با استفاده از باکتری های مفیدی که در ماست وجود دارند در کنار آب لیمو که ضد میکروب و باکتری های غیر مفید دهان می باشد؛ بوی بد دهان را بی اثر خواهد کرد.

جعفری برای رفع بوی بد دهان

جویدن برگ جعفری تازه؛ بوی بد دهانتان را با از بین بردن باکتری های دهان و گلو، رفع خواهد کرد.

درمان بوی بد دهان با چای سبز

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به جای مصرف چای سیاه و قهوه، چای سبز را بیشتر از هر وعده ای در هنگام صبح مصرف می کنید؛ قطعاً کمتر از دیگر افراد از بوی بد دهان رنج می برید.
اگر تاکنون چای سبز مصرف نکرده اید؛ ناچار به مصرف آن به همراه عسل خواهید بود تا با از بین بردن میکروب ها و باکتری های دهان و دندان تان، با بوی بد دهانتان خداحافظی کنید.

درمان سریع بوی بد دهان با زنجبیل

مخلوط زنجبیل با آب گرم در درمان بوی بد دهان موثر خواهد بود. این مخلوط بیشتر به افرادی توصیه می شود که از عفونت های دهانی و بوی بد دهان در زمان های طولانی، رنج می برند.

دانه های رازیانه موثر در رفع بوی بد دهان

برخی از عفونت ها موجب می شوند تا افراد از بوی بد دهان رنج ببرند؛ که در چنین مواردی جویدن دانه های رازیانه و سپس خوردن آن ها، هم نفس تان را خنک کنید، هم اینکه بوی بد دهان تان را از بین ببرید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *