سوالات خواستگاری فاکتورهایی برای محک زدن خواستگار ها

اگر می خواهید خواستگار خود را محک بزنید تا در پی آن بتوانید ازدواجی موفق داشته باشید؛ از سوالات خواستگاری که در این مطلب آمده اند کمک بگیرید و خواستگار خود را با آن ها بسنجید.
سوالات خواستگاری مجموعه فاکتور هایی هستند که در داشتن یک انتخاب درست و ازدواجی موفق به شما کمک می کنند تا بتوانید به خوبی خواستگار هایتان را با آن ها بسنجید. این فاکتور ها در قالب سوالاتی طراحی شده اند، تا شما در طی چندین جلسه و در مواردی در طی یک جلسه، تصمیم بگیرید که فرد را به عنوان شریک زندگی تان انتخاب کنید یا با جواب منفی او را رد کنید.
به طور کلی دو دسته معیار برای انتخاب همسر وجود دارد؛ که معیار هماهنگی اولین دسته از این معیار ها می باشد و شامل وضعیت مالی و اقتصادی، تحصیلات، سن و ظاهر جسمانی می باشد.
داشتن خانواده سالم، شغل ثابت و سالم، برخوردار بودن از روح و جسم سالم در دومین دسته از این معیار ها یعنی معیار سلامت قرار دارند.
بررسی همه ی این موارد با مجموعه سوالات خواستگاری در ادامه مطلب کار را برای شما راحت تر خواهد کرد.

تاثیرات شناخت طرف مقابل در داشتن ازدواجی موفق

هر چه شناخت شما نسبت به فرد مقابلتان بیشتر باشد؛ میزان موفقیت شما در ازدواج تان بیشتر خواهد شد. اما اینکه چگونه فرد مقابلتان را بشناسید و سپس براساس آن تصمیم بگیرد، مسئله ای بسیار مهم می باشد.
بهترین راه حل برای شما این است که از سوالات خواستگاری برای دست یافتن به این شناخت ها استفاده کنید.
گاهی دختران و پسران فکر می کنند تنها چیزی که می تواند یک زندگی را پایدار نگه دارد، عشق می باشد؛ اما این تفکر غلط پس از مدتی آن ها را از اشتباهشان باخبر خواهد ساخت و این درست زمانی است که هیچ راه برگشتی برای آنان باقی نمانده است.
نه تنها مسئله ی ازدواج بلکه پیش از هر تصمیمی که در زندگی تان می گیرید بهتر است تمامی جوانب یک موضوع و مسئله را بررسی کنید و شناخت کاملی را نسبت به آن به دست آورید، تا علاوه بر نتیجه ی مثبتی که تصمیمتان به همراه دارد؛ رضایتمندی شما از تصمیمتان را نیز به دنبال داشته باشد.

سوالات خواستگاری

سوالات خواستگاری برای محک زدن فرد در میل به رشد

ارتقای شخصی و میل به رشد، فرد را به عنوان یک شخصیت بالغ نشان می دهد و این می تواند مهم ترین ویژگی هر شخصی باشد. در صورتی که افراد میل به رشد داشته باشند می توانند به مسئله مهم ازدوج فکر کنند و عهده دار مسئولیت های زندگی مشترکشان باشند.
میل به رشد در فرد نشان دهنده ی این است که فرد نقص های خود را پذیرفته است و اعتقاد دارد که به کمک ازدواج میتواند ابعاد فردی و ارتباطی خود را ارتقا دهد.
یادگیری مداوم زوجین در هنگام به وجود آمدن مشکلات به آنان کمک می کند تا با ایجاد تغییراتی و استفاده از شیوه ها و روش های مناسب مشکلات را رفع نمایند.
اما مهم ترین زمان برای بررسی این موضوع پیش از ازدواج می باشد؛ از این رو بخشی از سوالات خواستگاری به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.
سوالاتی که براساس آن ها می توانید به ارزیابی میل به رشد در همسر آینده تان به بپردازید به شرح زیر می باشند.
1. آیا نقطه ضعف هایی دارید که از کودکی تا به الان با شما همراه بوده باشند؟ تلاشی برای تغییر آن ها و رفع شان داشته اید؟ آیا در بزرگسالی امکان ایجاد تغییر این نقطه ضعف ها وجود دارد یا نه؟
2. یکی از سوالاتی که در میان سوالات خواستگاری میل فرد را به رشد و پیشرفت نشان می دهد این است که اگر بحران و مشکلات رابطه شان را به خطر بیندازد، چه اقداماتی انجام می دهد؟ آیا به رابطه خاتمه می دهد یا با پیدا کردن راه حلی مشکل را رفع می کند؟ به طور کلی برای حل مشکلات چه راه حل هایی را دارد؟
3. 5 سال آینده زندگی تان را چطور می بینید؟ زندگی تان در طی این 5 سال چه تغییراتی خواهد کرد؟ چه ویژگی هایی را در وجود خود می بینید که نیاز به تغییر داشته باشد و یا اینکه بخواهید آن را پررنگ تر از قبل کنید؟
از مهم ترین نکاتی که در حین پرسیدن سوالات خواستگاری باید به آن ها دقت کنید، نحوه ی پرسیدن سوالات و جواب دادن شما به این سوالات پیش از پرسیدن از فرد مقابل می باشد.
شما باید خودتان را ابتدا با سوالات خواستگاری محک بزنید و سپس فرد مقابلتان را بسنجید.
اگر با این سوالات قصد بازجویی کردن فرد مقابلتان را دارید انتظار نداشته باشید که فرد در حالت عادی به سوالات پاسخ دهد؛ چرا که شرایطی که در آن قرار دارد نحوه ی پاسخ دادن به سوالات را تعیین می کند.

سوالات خواستگاری

سوالات خواستگاری برای محک زدن صداقت فرد

همیشه صداقت مهمترین عنصری بوده است که یک رابطه را پایدار نگه داشته است. اگر شما صادق و قابل اعتماد باشید، بی شک یک رابطه ی سالم را با فرد مقابلتان خواهید داشت.
احساس عشق و امنیت همیشه توسط دروغ و پنهان کاری مورد تهدید قرار گرفته است و تنها با صداقت پایه ی آن محکم تر شده است.
بهتر است بخشی از گفتگوی خود را در شب خواستگاری به پرسیدن سوالاتی درباره صداقت اختصاص دهید.
1. اگر در موقعیتی قرار بگیرید که با دروغ بتوانید موضوع را به نفع خود تمام کنید و گفتن حقیقت را به ضرر خود بدانید؛ بین دروغ و راست گفتن کدام را انتخاب می کنید؟
2. به نظر شما رابطه ی زن و شوهر با چه دروغ هایی دچار بحران و مشکل می شود؟
3. به نظر شما نمره ای که خانواده و دوستانتان به شما در میزان صداقت تان می دهند، چند می باشد؟
این دسته از سوالات خواستگاری به خاطر حساسیت بالایی که دارند نباید به صورت مستقیم پرسیده شوند؛ چرا که فرد ممکن است با طفره رفتن به این مباحث خاتمه دهد. پس بهتر است لابه لای دیگر سوالات و به صورت غیر مستقیم این سوالات را بپرسید تا فرد در موقعیتی غافلگیرانه پاسخی منطقی و درست به شما بدهد.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: چگونه رابطه خود را به ازدواج ختم کنیم

سوالات خواستگاری برای محک زدن سلامت عاطفی فرد

از دیگر مسائل مهمی که یک رابطه را پایدار نگه می دارد؛ میزان احساسات و عواطف فرد مقابل می باشد. بررسی میزان احساسات و عواطف بر این اساس که در افراد مختلف، متفاوت می باشد؛ به بحثی مهم و حائز اهمیت تبدیل شده است.
سوالاتی که در این خصوص به شما کمک می کنند به شرح زیر می باشند.
1. نظر شما درباره افرادی که به راحتی احساسات خود را نقد می کنند و درباره ی آن ها حرف می زنند یا اصلا حرفی نمی زنند، چیست؟
2. به زبان آوردن کدام یک از احساسات برای شما دشوار است و درباره ی کدامیک به راحتی می توانید حرف بزنید؟
3. به چه کسانی دوستت دارم را می گویید؟ علاقه تان را به خانواده و دوستانتان به راحتی ابراز می کنید یا خیر؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *