با انجام این کارها شخصیت خود را بالا ببرید

داشتن شخصیت قوی و محکم تفاوت می آفریند ، شما هم می توانید ، با انجام این کارها شخصیت خود را بالا ببرید و روابط حرفه ای و اجتماعی خود را ارتقاء دهید.
داشتن شخصیت قوی و اعتماد به نفس بالا زمینه موفقیت افراد را در همه زمینه های حرفه ای ، اجتماعی و فردی گسترش می دهد. فرد با اعتماد به نفس بالا خود و دیگران را دوست دارد و به همه عشق می ورزد. برخوردار بودن از نیروی عشق موهبتی است که همه به طور عادی از آن برخوردار نیستند و برای به دست آوردن آن لازم است که تلاش و کوشش جدی داشته باشند.
آنگاه که افراد احساس اعتماد به نفس و عزتمندی داشته باشند ، به استعدادهای درونی و توانمندی های خود واقف میشوند و به خود افتخار می کنند و برای داشتن آن احساس نیکو شاکر خواهند بود. احساس رضایت از خویشتن و شکرگزاری به صورت مضاعف بر توانمندی های شخصیتی افراد می افزاید و زمینه پیشرفت های روزافزون را برای آنها فراهم می آورد.اگر شما احساس می کنید که در زندگی کاری و شخصی خود از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستید ، نگران نباشید ، خوشبختانه تقویت شخصیت و افزایش اعتماد به نفس با استفاده از چند تکنیک و روش ساده امکان پذیر است و شما هم می توانید همچون تمام کسانی که اعتماد به نفس بالا داشته و در زندگی خود به موفقیت هایی دست یافته اند ، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و از مزایای نیک آن برخوردار باشید. پس شما هم می توانید با انجام این کارها شخصیت خود را بالا ببرید.

شخصیت خود را بالا ببرید

افزایش اعتماد به نفس و تقویت شخصیت با 16 تکنیک ساده

لباس مناسب بپوشید

همیشه و در همه حال لباس مناسب به تن کنید و از آراستگی و مرتب بودن خود لذت ببرید. به قول قدیمی ها لباس شما به جای شما صحبت می کند. اما دقت داشته باشید لباس پوشیدن شما هم باید برای خودتان باشد. باید با این هدف که لباس شیک به شما حس بهتری می دهد، لباس بپوشید نه برای اینکه دیده شوید و نظر دیگران را جلب کنید. هر چه لباس شما مرتب تر و شیک تر باشد شما حس بهتری پیدا می کنید. پس اگر مدت زیادی است که لباس نو خریداری نکرده اید همین امروز بروید و برای خود لباسی در شان خودتان خریداری کنید. مطمئن باشید این بهترین سرمایه گذاری خواهد بود که بر روی خود می کنید.

به نحوی ایستادن خود دقت کنید

در هنگام صحبت کردن با دیگران ،محکم و با صلابت باشید. بگذارید استحکام و اعتماد به نفس در رفتار و اجزای بدن شما نمایان باشد. بدن شُل و ول و به هم ریخته نشان از عدم اعتماد به نفس دارد. در هنگام راه رفتن در خیابان ، شرکت ، دانشگاه و هر محیطی دیگری سعی کنید سر خود را بالا بگیرید ، احساس خوبی داشته باشید چرا که بدن شما با دیگران صحبت می کند. حالت بدنی شما میزان عزت نفس و اعتماد به نفس شما را نشان می دهد.

در صف جلو بایستید

جرات داشته باشید و خود را در جمع نشان دهید. اجازه دهید دیگران متوجه حضور شما و توانمندی های شما باشند. خجالتی بودن و خود را از نظر جمع پنهان کردن ، شخصیت را تضعیف می کند. اگر شاغل هستید یا حرفه و مهارت خاصی دارید خود را تبلیغ کنید. با آرامش و حس خوب خود را معرفی کنید. اجازه دهید دیگران شما و توانمندی های شما را بشناسند.

بلند صحبت کنید

در زمان صحبت کردن تن صدای خود را تنظیم کنید و از تن های متفاوت برای نشان دادن حالت های هیجانی و غیره استفاده کنید. زیاد تند و یا آرام صحبت نکنید. سعی کنید با صدای طبیعی و دور از تشویش صحبت کنید. در جلو آینه با صدای بلند با خود و یا دیگران (البته در تصور و در آینه به صورت خیالی) صحبت کنید و هر حرف و سخنی که در نزد دیگران نمی توانید راحت بر زبان آورید را با صدای بلند تمرین کنید. بارها و بارها این کار را انجام دهید. این تمرین علاوه بر بیرون ریختن احساسهای سرکوب شده ، به شما کمک می کند ، قدرت و توان بلند صحبت کردن در جمع را به دست آورید.

از حرکات بدن استفاده کنید

از حرکات دست ، پا و بدن برای تاثیرگذاری سخن خود و یا تایید گفته های مخاطب استفاده کنید. طرز نشستن و چگونگی قرار گرفتن حالت بدن در هنگام گفتگو تاثیر زیادی در گیرایی سخن شما و یا خوب بودن روابطتان دارد.

خودتان باشید

همیشه و همه جا خودتان باشید. سعی نکنید در موقعیت های متفاوت برای پذیرفته شدن در جمع نقش بازی کنید. نقش های غیر واقعی زود معلوم می شود و شما را متهم به نقش بازی کردن می کنند. وقتی که خود واقعی تان باشید ، تاثیر مثبت بیشتری بر جمع و مخاطب می گذارید. یک رویی و صداقت تاثیر زیادی در روابط افراد دارد.

شخصیت خود را بالا ببرید

نگرش و تفکر مثبت داشته باشید

تلاش کنید که دیدگاه خود را با استفاده از جمله های تلقینی و نگرش مثبت به سمت مثبت اندیشی سوق دهید. تفکر مثبت به انسان انرژی و روحیه برای ادامه تلاش می دهد. اگر تفکر مثبت در رابطه با خود و دیگران داشته باشید ، همیشه نتیجه نیک اتفاقات را پیش بینی می کنید و با دیدی بازتر و از زاویه ای وسیع تر دنیا را خواهید دید و دنیا و زندگی برای شما لذت بخش تر خواهد بود. نگرش مثبت موجب می شود که استعدادهای درونی و ذاتی خود را کشف کنید. با مثبت اندیشی است که متوجه وجود نعمت های زندگی خواهید شد. تفکر مثبت موجب می شود ارزش داشته های خود را در زندگی بیشتر بدانید و برای وجود آن ها در زندگی شاکر و شکرگزار باشید. پس با انجام این کارها شخصیت خود را بالا ببرید.

به خاطر داشته های خود سپاسگزار باشید

با انجام این کارها شخصیت خود را بالا ببرید. نعمت هایی که در زندگی از آن برخوردار هستید را یکی یکی بشمارید و برای برخوردار بودن از آن نعمت شکر گذار باشید. نعمت هایی چون سلامتی ، خانواده و دوستان خوب ، کار مناسب ، هوایی که تنفس می کنید ، خانه ای که در آن زندگی می کنید ، خوراکی کی می خورید ، پوشاکی که به تن دارید ، سواد و دانش و … مهمترین نعمت هایی است که یک فرد می تواند داشته باشد ، به خاطر وجود آنها سپاسگزاری کنید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: در محل کار چگونه رفتار کنیم

اگر کسی در کاری به شما کمک کرد و خدمتی ارائه داد قدر آن را بدانید و شکر آن را به جا آورید. تشکر کردن از دیگران و خداوند ، احساس رضایت از خود را در شما برمی انگیزاند. حس رضایتمندی موجب می شود به ارزش خود واقف شوید.

احساس ارزشمندی کنید

در درون جسم و شخصیت خود بنگرید. موارد زیادی را آن خواهی یافت که می توانید به خاطر داشتن آنها احساس ارزشمندی کنید. گذشت ، عشق ، ایثار ، محبت ، سلامتی جسمی و روحی ، کمک به دیگران ، اعتماد ، اعتبار ، باورهای زیبا و محکم ، نگرش مثبت ، کمک ، خیرخواهی و نوع دوستی و صفت نیک بسیار دیگر را می توانید در درون خود بیابید و به خاطر خود آنها احساس ارزشمندی و عزت نفس و سربلندی داشته باشید.

نظرات خود را بیان کنید

تمرین کنید که در جمع نظر واقعی خود را چه درست یا نادرست ، خوب یا بد ، بیان کنید. از این که ممکن است دیگران با نظر و عقیده شما مخالف باشند نترسید. سلیقه ها متفاوت است و افراد نظرهای مختلفی راجع به اتفاق ها و رویدادها دارند. نظر واقعی خود را مودبانه و بی پروا در جمع بیان کنید.

از دیگران تعریف کنید

در رفتار و شخصیت دیگران نکات قوت را پیدا کنید و از آنها به خاطر داشتن نقاط قوت تعریف و تمجید واقعی و به دور از اغراق کنید. تفریط و افراط در هیچ موردی پسندیده نیست.

به دیگران خوب گوش دهید

در هنگام گوش دادن به دیگران به صحبت های آنها با دقت گوش کنید. برای تقویت مهارت خوب گوش کردن می توانید در مقاله های دیگر جستجو کنید و آنها را یاد بگیرید و به کار ببرید.

به دیگران توجه کنید

در زمان گوش کردن به دیگران به گونه ای گوش کنید که تمام هوش و حواستان به حرف ها و رفتارهای مخاطب باشد. می توانید کامل تمرکز خود را روی صحبت های طرف قرار دهید و طوری متوجه گفته های او بشوید که بعداً بتوانید کامل برایش بگویید که چه گفته است. با تکرار گفته های طرف و بازگرداندن حرفهایش با زبان بی زبانی به او می گویید که کامل به تو گوش دادم و متوجه منظورت شد. این کار موجب می شود که مخاطب به شما جذب شود و شما را فردی با جَذَبه ببیند.

دیگران را شاد کنید

با انجام دادن کارهای هر چند کوچک سعی کنید در دل دیگران جا خوش کنید. دادن یک تقدیر نامه و یا تشکر زبانی و یا کمک به دیگران در انجام کارهایشان و یا دادن هدیه کوچک موجب می شود دیگران متوجه توجه شما شده و از این بابت خوشحال شوند. خوشحال کردن دیگران در درون شما حس شادمانی و اعتماد به نفس را برمی انگیزاند.

با مطالعه دانش خود را گسترش دهید

مطالعه خود را بالا ببرید و دانش روز را یاد بگیرید. مهارت های تازه بیاموزید و از طریق مهارت های یاد گرفته به ارتقاء توانمندی ها و شکوفایی استعدادهای درونی خود کمک کنید.

مسئولیت پذیر باشید

برای اینکه شخصیت قوی و محکم داشته باشید ، مسئولیت شکست و موفقیت زندگی و حرفه خود را به عهده بگیرید و با تعهد به خود در جهت اصلاح امور اقدام کنید. مسئولیت پذیری بیش از هر عامل دیگری در بالا بردن احساس عزتمندی و اعتماد به نفس به افراد کمک می کنند. اولین و مهمترین گام برای پرورش شخصیت این است که به مسئولیت و تاثیر نقش خود در زندگی واقف شوید و در جهت رفع مشکلات اقدام عملی و جدی نمایید.
16 تکنیک ساده در این متن برای بالا بردن شخصیت و اعتماد به نفس در این متن معرفی شد. با انجام این کارها شخصیت خود را بالا ببرید و موفقیت های روزافزون را تجربه و احساس کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *