شناخت خواستگار براساس سوالاتی که او از شما می پرسد

اگر می خواهید براساس سوالاتی که خواستگارتان از شما می پرسد، او را بیشتر بشناسید؛ راه حل هایی برای شناخت خواستگار بر اساس سوالاتی که او از شما می پرسد را در این مطلب دنبال کنید.

معمولاً در جلسات خواستگاری جهت شناخت خواستگار شما سوالاتی را از وی می پرسید و سپس خواستگار برای شناخت شما، سوالاتی را از شما می پرسد. جالب است بدانید که سوالاتی که وی از شما میپرسد، تا حد بسیار زیادی شما را در شناختش کمک می کند. چرا که نحوه ی سوال پرسیدن او نشان از اعتقادات و تفکراتش دارد. اما سوالاتی که شما می پرسید چندان تاثیری در شناخت خواستگار ندارد. وقتی شما سوالی را در خواستگاری  مطرح می کنید؛ خواستگار برای پاسخ دادن به آن، به اعتقادات و تفکرات شخصی خود رجوع نمی کند و فقط سعی می کند پاسخی بدهد که در همان لحظه شما را قانع کند. شما به راحتی می توانید براساس سوالاتی که ایشان از شما می پرسد به شناخت کاملی از خواستگار دست پیدا کنید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: سوالات خواستگاری فاکتورهایی برای محک زدن خواستگار ها

نحوه ی شناخت خواستگار براساس پرسش ها و پاسخ ها

شاید تا به حال به این موضوع دقت نکرده باشید که در پرسش ها و پاسخ های جلسه خواستگاری، معرف افراد پرسش ها هستند، نه پاسخ ها. متاسفانه بیشتر دختران و حتی پسران بیشتر تمرکز خود بر روی سوالاتی می گذارند که خودشان از فرد می پرسند. اگر بخواهیم با یک مثال این موضوع را برای شما به اثبات برسانیم که درصد زیادی از پاسخ هایی که افراد به سوالات میدهند، کلیشه ای و توخالی هستند. مثال دختری را می زنیم که در جواب سوالی که یک گزارشگر تلویزیون از او درباره ی الگویش می پرسد و پاسخ می دهد که حضرت زهرا(س)؛ کاملاً روشن است که این جواب نمی تواند ما را به یقین برساند که رفتار او همانند الگویش باشد.

 پس اینگونه از سوالات، چنین جواب های واضح و روشنی را دارند که به هیچ عنوان نمی توانند بیانگر رفتار آن شخص باشند. گاهی اوقات استرس های جلسه ی خواستگاری، فرد را در درست پاسخ دادن به سوالات هول می کند و پاسخ هایی که او به سوالات می دهد نمی تواند در تصمیم گیری نهایی به شما کمک کند. از این رو شما می توانید تعیین کننده ی نهایی را سوالاتی که خواستگار از شما میپرسد قرار دهید؛ چرا که تمامی سوالاتی که از سوی خواستگار پرسیده می شود؛ براساس دغدغه ها و تفکرات شخصی ایشان می باشد.

به طور مثال اگر آقا پسر از دختر خانم بپرسد: «کِی درستان تمام می شود؟» بیانگر این است که با درس خواندن شما مخالفت دارد. اما اگر با شور و حالی خاص از میزان و وضعیت تحصیلات شما و رشته ای که در آن تحصیل می کنید سوال کند؛ واضح است که با درس خواندن شما هیچ گونه مشکلی ندارد. سوالی که درباره ی ادامه تحصیل دختر می باشد؛ به طور معمول همه ی آقا پسر ها می گویند نه تنها مشکلی با این موضوع ندارند، بلکه افتخار هم می کنند که با فردی تحصیل کرده ازدواج کنند. پس با این اوضاع و اوصاف بهتر است اجازه دهید اینگونه سوالات را آقا پسرها از شما بپرسند تا به خوبی بر اعتقادات و تفکرات ایشان واقف شوید.

سوالات خواستگاری

نحوه ی مطرح کردن سوالات در خواستگاری

یکی از مسائلی که به شما در شناخت خواستگار کمک بسزایی می کند؛ نحوه ی مطرح کردن سوالات می باشد.

از مهم ترین قواعدی که در جلسه ی خواستگاری باید در نظر داشته باشید؛ کمتر حرف زدن در عوض بیشتر بهره بردن می باشد.

اگر به دنبال این هستید که فرد مقابلتان را بیشتر بشناسید پس سعی کنید بیشتر شنونده باشید تا گوینده.

متاسفانه یکی از تفکرات اشتباهی که افراد دارند و همیشه آن ها را به دردسر انداخته است؛ زیاد حرف زدن در جلسه ی خواستگاری بر حسب زرنگی شان می باشد؛ غافل از اینکه فرد فقط در تلاش بوده است تا اطلاعات فرد مقابلش را بالا ببرد و خود از جلسه و فرصتی که در شناخت خواستگار در دست داشته است، هیچ گونه بهره ای نبرد.

همانطور که از پیش گفتم، پاسخ برخی از سوالات ممکن است فقط بر اساس میل شما باشد و هیچ گونه ریشه ای در عمق تفکرات و اعتقادات فرد مقابلتان نداشته باشد.

به همان میزان که شما سوال می پرسید؛ به فرد مقابلتان فرصت پرسیدن سوالاتش را بدهید و در فرصتی که در اختیار تان است به مطرح کردن سوالات کلیدی و اصلی بپردازید تا در شناخت خواستگار به یقین کامل برسید.

شناخت خواستگار براساس پاسخ های وی به سوالات شما

  • طفره رفتن خواستگار ها در پاسخ به برخی از سوالات نباید باعث شود تا شما از گرفتن جواب سوالاتتان منصرف شوید؛ بلکه باید همان سوال را به نحوی دیگر مطرح کنید و یا اینکه مطرح کردن آن را به جلسات دیگر موکول کنید.
  • طبیعی است که پاسخ برخی از سوالات شما را قانع نکند؛ در این صورت با درخواست توضیح بیشتر، پاسخ فرد مقابلتان را برای خودتان به وضوح برسانید.
  • ضرورتی ندارد که شما سوالاتی را خارج از حیطه ی فکری و دغدغه ی ذهنی تان بپرسید؛ چرا که پاسخ فرد مقابلتان نه تنها موجب شناخت هرچه بیشتر نمی شود، بلکه شما را دچار سردرگمی خواهد کرد.
  • سوالاتی که دارای جواب مشخصی همچون بله و خیر هستند را از لیست سوالات خواستگاری حذف کنید؛ چرا که هیچ گونه تاثیری در شناخت خواستگار نخواهند داشت.
  • زمانی که فرد مقابل به سوالات شما پاسخ می دهد؛ در همان حین سوالاتی متناسب با آن مطرح کنید تا به درستی، نظر واقعی او را بدانید.
  • گاهی برخی از مسائل مهم به صورت کلی مطرح می شوند؛ که بهتر است آن ها را در قالب سوالاتی تقسیم بندی کنید تا به نتیجه ی بهتری برسید.

نحوه ی تشخیص صداقت در پاسخ ها

یکی از مواردی که همیشه افراد را نگران کرده است؛ وجود صداقت در صحبت هایی است که خواستگار در جلسه ی خواستگاری دارد. شاید کمی سخت باشد تا شما بتوانید تشخیص دهید که فرد مقابلتان با صداقت تمام به سوالات شما پاسخ می دهد یا خیر.

ابتدا بهتر است در شروع جلسه ی خواستگاری کمی از صداقت حرف بزنید و فرد مقابلتان را متوجه سازید که داشتن صداقت در اولین جلسه ی آشنایی، ازدواجی موفق را به دنبال خواهد داشت. به او بگویید که اگر در زندگی چیزی خلاف گفته هایش در جلسه ی خواستگاری ثابت شود؛ قطعاً پذیرفتن او برای ادامه ی زندگی سخت می شود.

صداقت از مهم ترین ویژگی هایی است که به هر دو نفری که در یک رابطه هستند کمک می کند تا از کنار هم بودنشان لذت بیشتری ببرند.

نداشتن صداقت یعنی خیانت به طرف مقابل و رقم زدن یک زندگی بی پایه و اساس که هر لحظه امکان از هم پاشیدن بیشتر می شود. پس با داشتن صداقت نه به طرف مقابلتان خیانت کنید و نه به خودتان ظلم کنید.

پیش از جلسه ی خواستگاری براساس تحقیقات انجام شده، شما تا حدودی از نقاط ضعف و قوت خواستگارتان آگاهی پیدا می کنید. پس راه حلی که اینجا به شما کمک می کند تا در شناخت خواستگار به صداقت فرد در گفتارش پی ببرید، مطرح کردن سوالاتی براساس اندک شناختی است که از پیش داشته اید. اگر فرد در پاسخ به این سوالات به نقاط ضعفی که شما از آن ها آگاهی دارید اشاره کرد؛ نشان از با صداقت بودن او می باشد. در غیر این صورت شما با فردی دروغگو به صحبت نشسته اید که هیچ برداشت صحیحی از خود ندارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *