چگونه متوجه صداقت همسر آینده خود شویم

نقش صداقت در زندگی چیست؟ اگر شما هم این سوال را از خود پرسیده‌ای که چگونه متوجه صداقت همسر آینده خود شویم، این مطلب برای شما مفید خواهد بود.
شاید اگر بگوییم صداقت در صدر معیارها و اولویت های ازدواج برای تمامی افراد در تمامی جوامع می باشد اغراق نکرده باشیم چرا که انسان های راستگو به دنبال منافع شخصی از یک رابطه نیستند و کاملاً به طرف مقابل خود احساس آرامش و اطمینان القا می کنند.

اهمیت صداقت در ازدواج؟

در هر رابطه ای اعم از خانوادگی، دوستانه و کاری، صداقت نقش اول را در ایجاد اعتماد ایفا می‌کند و ضروری ترین اصل هر رابطه ای می باشد. اینکه شما بتوانید به طرف مقابل یا شریکتان اعتماد کنید و از راستی و درستی او اطمینان داشته باشید و می توانید احساس امنیت کنید و در صورتی که اگر از این مسئله ترسی داشته باشید که شریک یا طرف مقابلتان به دلایل مختلفی به شما دروغ می گوید هرگز نمی توانید آرامشی که در انتظار آن هستید را داشته باشید و همیشه در تنش، تردید و انزجار و اضطراب به سر خواهید برد.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: چگونه محبت همسر خود را افزایش دهیم؟

در صورتی که همیشه به کسی ابراز احساسات کنید و عشق و علاقه خودتان را نثار او بکنید در حالی که از صداقت و راستی او مطمئن نیستید می تواند در دراز مدت اعتماد به نفس شما را تحت تأثیر قرار بدهد. بازگو نکردن حقیقت و یا کتمان آن می تواند عشق، شور، حرارت و احساسات یک زوج را به صورت کلی به نابودی بکشاند. بی صداقتی در اصل استراتژی افراد برای رسیدن به منافع شخصی می باشد و قطعاً در سیستم ارزشی آنها اشکالاتی وجود دارد. این افراد به راحتی قوانین را نادیده می گیرند، رفتارهای ضد اجتماعی از خود بروز می دهند و در دراز مدت می توانند تاثیر مستقیمی در شریک خود داشته باشند و او را نیز همانند خودشان به دروغ گفتن عادت بدهند.

چگونه تشخیص بدهیم که طرف مقابل به ما دروغ می گوید؟

هرچند که تشخیص دادن دروغ می تواند بسیار مشکل باشد خصوصاً زمانی که طرف مقابل در این امر تبحر دارد و مدت زیادی است که بی صداقتی را پیشه خود قرار داده است؛ اما راه هایی هستند که می توان به دروغگو بودن طرف مقابل پی برد که عبارتند از:

طفره رفتن از دادن جواب:

هرچند نمی توان به قطعیت گفت اما کسی که به سؤالات شما جواب های بسیار کوتاه و مختصر می دهد می تواند نشانه ای بر دروغ بودن پاسخ او باشد و یا اگر کسی در پاسخ به سوالات شما سعی در منحرف کردن ذهن شما داشت و ذهن شما را به طرف موضوع دیگری هدایت بکند می توان به صداقت او شک کرد.

به دنبال توجیه کردن است:

افرادی که نمی خواهند حقیقت مطلبی را به شما بگویند بعد از پاسخ دادن به سؤال شما شروع به گفتن توضیحاتی می کنند تا پاسخ خودشان را توجیه کنند در حالی که شما هیچ توضیحی از آنها نخواسته اید. از آنجایی که این توضیحات واقعی نیستند و بدون برنامه ریزی و بداهه به ذهن آنها می آید می توان راحت تشخیص داد که یک توضیح واقعی و درست نیست.

تکرار سوالات:

تکرار کردن سوالات شما هم می تواند دلیلی بر مخفی کردن حقیقت از طرف مقابل باشد. در حقیقت او با این کار سعی می کند برای خودش زمان بخرد تا جوابی مناسب برای توجیه شما پیدا کند. این افراد معمولا سوالات را تکرار می کنند به گونه ای که گویی انتظار شنیدن آن را نداشتند.

از واکنش شما می ترسند:

افرادی که نمی خواهند حقیقت را در مورد آنها بدانید سعی می کنند که بعد از دادن پاسخ به سوالات شما تمام حرکات شما را زیر نظر بگیرند و مطمئن شوند که حرف او را باور کرده اید و قضاوتی در مورد او ندارید.
همانگونه که گفته شد نمی توان به راحتی دروغگو بودن یک فرد را فهمید اما شرایط و علائمی وجود دارند که این کار را راحت تر می کنند. از دیگر علائم دروغگو بودن طرف مقابل و یا همسر می توان به تپق زدن هنگام جواب دادن به سوالات، طفره رفتن از ارائه توضیحات در صورتی که از او توضیح بخواهید، استفاده از شواهد برای پاسخ دادن به سوالات برای ایجاد اعتماد، تغییر کردن زبان بدن آنها (به عنوان مثال بازی با موها، خاراندن سر و گردن، بازی با لب و دهان) و نگاه نکردن مستقیم به چشمان شما اشاره کرد. در صورتی که اکثر این علایم را در فرد مقابل خودتان مشاهده کردید باید بدانید که او در پی کتمان حقایق می باشد.

صداقت همسر

ویژگی های افراد صادق

• افراد صادق هیچ وجه و بعدی از خودشان را از شما مخفی نمی کنند
• برای آنکه اعتماد شما را جلب کنند علایق و خواسته های شما را انجام نمی دهند و سعی نمی کنند که تظاهر به دوست داشتن عملی بکنند که در اصل هیچ علاقه ای به آن ندارند
• لزومی ندارد برای فهمیدن حقایق از زبان او به سیاست و یا زور متوسل شوید چرا که خودش هر آنچه را که حقیقت است به شما خواهد گفت
• برای جلب توجه تلاش نمی کنند و خودآگاهی و عزت نفسی که دارند اجازه خودبینی مفرط به آنها نمی دهد
• هر آنچه را که به زبان می آورند عملی می کنند و در حرف ها و اعمالشان اغراقی وجود ندارد و حساسیت زیادی در رفتارشان مشاهده نمی شود
• نه زیادی فروتن و نه زیادی خودنما هستند و با توجه عزت و اعتماد به نفسی که دارند نیازی به گدایی توجه ندارند و در حد تعادل فروتن و متواضع هستند
• افراد صادق بسیار سازگار و منطقی هستند و علاقه ای به نصیحت کردن و موعظه دیگران ندارند خصوصا در مورد مسائلی که خودشان از انجام آنها عاجزند.
• به اعتقادات خودشان کاملا پایبند هستند و اهل جنگیدن نیستند و از اینکه به خاطر صداقتشان ذهنیت اطرافیانشان در مورد شخصیت آنها تغییر کند هراسی ندارند

انواع صداقت در همسر آینده

افرادی که قصد کتمان یا پوشش حقایق را در ابتدای زندگی داشته باشند همیشه سعی در تظاهر خواهند کرد و شاید این کار تشخیص راست یا دروغ بودن حرف های او را برای شما مشکل کند اما برای شروع زندگی و انتخاب همسر چند نوع صداقت وجود دارد که باید کامل مورد بررسی قرار دهید.
• صداقت عاطفی اولین نوع صداقت است و طرف مقابل شما باید همانگونه که در ابراز واکنش ها و احساسات مثبت خوب عمل می کند باید بتواند که واکنش های منفی را نیز به همان خوبی بیان کند در غیر اینصورت سعی در تظاهر دارد و در حقیقت با شما روراست نمی باشد.
• نکته دوم گذشته یک فرد است که می تواند در تشخیص صادق بودن یک فرد کمک زیادی بکند. البته نظرات متفاوتی در مورد گذشته می باشد و به همین دلیل نمی توان به قطعیت در مورد آن بحث کرد چرا که بعضی از مسائل مربوط به گذشته افراد هستند که در صورت آشکار شدن می تواند تبعات بدی به همراه داشته باشد و مسیر یک زندگی را کاملا تغییر دهد.
• صداقت در مورد حال که بعد سوم صداقت است به در میان گذاشتن وقایع روزمره زندگی با همسر مربوط می شود خصوصا زمانی که فعالیت ها و وقایع روزمره می تواند بر همسر آینده شما تاثیر مستقیم داشته باشد و داشتن ارتباط صحیح و صادقانه می تواند در روند موفقیت یک زندگی زناشویی بسیار مؤثر باشد. در صورتی که در زمان حال ابعاد مختلف زندگی را یکدیگر پنهان کنید وارد یک زندگی جدید به نام “زندگی دوم محرمانه” می شوید و کاملا از همسر و طرف مقابل خودتان فاصله خواهید گرفت.
• بعد دیگر صداقت در زندگی زناشویی و ازدواج صداقت در مورد آینده می باشد. در این نوع صداقت اشتیاق طرفین در مورد برنامه های آینده زندگی، اهداف و فعالیت هایی که در زندگی مشترک خواهند داشت مد نظر قرار می گیرد و طرف مقابل باید در مورد اهداف و برنامه های خود برای آینده با همسر آینده خودش همفکر و همکاری کند و در تمام موارد از او کمک بخواهد و مشورت کند.

صداقت همسر

اهمیت صداقت در ازدواج از نظر مراجع قضایی

بر اساس ماده 647 قانون مجازات اسلامی هر نوع فریب کاری در ازدواج به عنوان جرم شناخته می شود و فرد خاطی به مجازات خواهد رسید. دروغ گفتن در بیان تحصیلات، دروغ گفتن در مورد شغل، ادعاهای دروغین (مانند نسبت دادن خود به خانواده های معروف)، پنهان کردن ازدواج های قبلی و هر آنچه که منشأ کذب و دروغ داشته باشد می تواند دلیلی کاملا محکمه پسند باشد و طرف مقابل می تواند به علت نداشتن اطلاعات حقوقی کافی تقاضای طلاق نماید و در صورت تائید شدن هر گونه فریب و دروغی می تواند در هر شرایطی از همسر خود متارکه نماید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *