میوه های موثر برای کم خونی

براساس تحقیقات انجام شده، مردم ایران دچار کم خونی های شدید می باشند که گاهی انتظار دارند این کم خونی ها با مصرف قرص برطرف شود. در این مطلب ما میوه های موثر برای کم خونی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید کم خونی خود را درمان کنید.

شایع ترین بیماری که میتوان از آن نام برد، که در زنان بیشتر از مردان دیده شده است، بیماری کم خونی می باشد. این بیماری زمانی شکل می گیرد که گلبول های قرمز موجود در خون کاهش پیدا کنند. عوارضی همچون مشکلات قلبی و سرطان، عارضه هایی هستند که در پی کم خونی، سلامت فرد را به خطر می اندازند. اینکه چرا کم خونی در بدن یک فرد رخ می دهد دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها  فقر آهن می باشد؛ فقر آهن به اشتباه تنها دلیل کم خونی، در نظر افراد مختلف می باشد که براساس این تفکر از شیوه های درمانی غلط نیز استفاده می کنند. برای کنترل و درمان کم خونی، در این مطلب میوه هایی به شما معرفی می شود تا بدون هیچ نگرانی از رشد و پیشرفت آن جلوگیری و آن را برای همیشه درمان کنید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: با خوردن این میوه ها یک وعده غذایی کامل داشته باشید

میوه های موثر در درمان کم خونی

در فصول مختلف میوه های متفاوتی وجود دارند که هر کدام به تنهایی می توانند خون ساز باشند و یا کمبود آهن بدن شما را جبران کنند.

شلیل، موز، کیوی، انار، هلو، انبه و دیگر میوه ها تا حد بسیار زیادی کم خونی را بهبود می بخشند و از گسترش و رشد آن جلوگیری می کنند.

آلبالو برای کم خونی

تامین ویتامین c بدن با خوردن شلیل

اگر شما میوه هایی را مصرف کنید که ویتامین C بالایی دارند؛ قدرت جذب آهن توسط بدن شما نیز کاهش پیدا می کند.

درست است که شلیل سرشار از آهن نمی باشد ولی با افزایش قدرت بدن در جذب آهن به درمان کم خونی کمک بسیاری می کند.

زمانی که قصد دارید تا قرص آهن مصرف کنید؛ بهتر است یک لیوان آب شلیل یا خود شلیل را نیز به همراه آن میل نمایید تا آهن موجود در قرص؛ به سرعت توسط بدن جذب شود.

رفع بیماری کم خونی، با خوردن موز

همانطور که از پیش گفتیم یکی از دلایل کم خونی، فقر آهن می باشد. آهن موجود در بدن کار تحریک گلبول های قرمز و هموگلوبین برای تولید بیشتر می باشد. اگر می خواهید جریان خون را تقویت کنید و آهن بسیاری را دریافت کنید، مصرف موز بهترین انتخاب برای شما می باشد.

خوردن کیوی بیشتر، موثر در درمان کم خونی

سطح هموگلوبین افرادی که مبتلا به کم خونی، هستند کاهش پیدا می کنند؛ که شما می توانید با مصرف کیوی هموگلوبین بدن را به میزان استاندارد خود برگردانید.

شما با مصرف کیوی می توانید هر روز مقدار زیادی آهن را دریافت کنید وبراساس آن از سلول های قرمز محافظت و سوخت و ساز انرژی را افزایش دهید.

آهن موجود در کیوی باعث رشد عصبی شما نیز می شود.

کیوی را با مواد غذایی هایی که قدرت جذب آهن را کاهش می دهند مصرف نکنید و از مواد غذایی هایی استفاده کنید که موجب بالا رفتن سرعت جذب آهن موجود در کیوی توسط بدن می شود.

افزایش هموگلوبین با خوردن انار

برای درمان کم خونی و افزایش سطح هموگلوبین بدن، مصرف انار را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

آهن موجود در انار به قدری بالا می باشد که موثر ترین راه درمانی کم خونی در هر سطحی می باشد.

سرگیجه و خستگی زیاد از علائم کم خونی خفیف می باشند که با مصرف انار می توانید این علائم را کاهش دهید.

کربوهیدرات، مواد معدنی، فیبر، پروتئین، مقدار زیادی قند و چربی، پتاسیم و کلسیم از دیگر مواد مغذی سرشار میوه ی انار می باشد که علاوه بر درمان کم خونی، جریان خون را نیز افزایش می دهند.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود : تنظیم خون طبیعی با مواد غذایی طبیعی

درمان فقر آهن با مصرف هلو

افرادی که تعداد زیادی هلو مصرف می کنند، تا حد زیادی کم خونی، خود را کاهش می دهند.

هلو سرشار از آهن و ویتامین C می باشد؛ که آهن موجود در هلو موجب افزایش سطح هموگلوبین بدن و ویتامین C موجب بالا رفتن قدرت جذب آهن توسط بدن می شود.

خرمالو موثر در درمان کم خونی

تولید گلبول های قرمز خون با مصرف خرمالو روند خوبی را خواهند داشت. و جذب آهن براساس مس موجود در خرمالو امکان پذیر می شود.

آلو زرد بخورید تا بدنتان آهن بیشتری جذب کند

آلو زرد سرشار از ویتامین C می باشد؛ که این ویتامین به بدن کمک میکند تا با قدرت بیشتری آهن را جذب کند. هرچه آهن بیشتری جذب بدن شود هموگلوبین ها نیز افزایش پیدا می کنند و براین اساس کم خونی کاهش پیدا می کند.

جذب آهن بیشتر با مصرف گوجه سبز

زمانی خون به خوبی جریان پیدا می کند که جذب آهن در بدن به خوبی صورت بگیرد؛ گوجه سبز به بدن کمک می کند تا با جذب آهن بیشتری، بیماری های مربوط به کم خونی و کمبود گلبول های قرمز را درمان کند.

انبه میوه ای موثر در درمان فقر آهن

افرادی که با مشکل جدی کم خونی موجه هستند؛ حتماً باید از میوه هایی که سرشار از آهن هستند استفاده کنند.

انبه گزینه ی مناسبی برای درمان کم خونی، می باشد چرا که منبعی سرشار از آهن است. ضعف و فقر آهن در زنانی که یائسه می شوند، بیداد می کند، از این رو مصرف انبه و میوه هایی که مانند انبه سرشار از آهن هستند، ضروری می باشد.

اختلالات خونی را می توان با مصرف انبه های نارس درمان کرد و به رگ های خونی کمک کرد تا انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند.

افزایش گلبول های قرمز خون با مصرف نارگیل

گلبول های قرمز خون تان را با مصرف تکه های خوشمزه نارگیل افزایش دهید.

فیبر، ویتامین B، سدیم و پتاسیم موجود در نارگیل در درمان کم خونی، موثر می باشند.

طالبی میوه ای موثر در درمان کم خونی

آهن، مس، کلسیم، فسفر و روی موجود در طالبی در رفع کمبود آهن بدن موثر می باشد؛ از آن جا که در سرتاسر بدن انتقال اکسیژن در تمام سلول ها به عهده ی آهن موجود در بدن می باشد. شما می توانید با مصرف طالبی آهن مورد نیاز بدنتان را تامین کنید تا از شر کم خونی خلاصی پیدا کنید.

انجیر برای کم خونی

انجیر، زردآلو و شاتوت منابعی عالی برای تامین آهن بدن

انجیر، زردآلو و شاتوت هر کدام به تنهایی منبعی سرشار از آهن و ویتامین C می باشند؛ که در تامین هموگلوبین بدن و بالا بردن قدرت جذب آهن توسط بدن و در درمان کم خونی، نقشی موثرانه ایفا می کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *