راه های خانگی و موثر برای کاهش درد دندان

درد دندان بی شک جزء آن دسته از درد هایی است که برای یک بار هم که شده شما را آزار داده است. راه های خانگی و موثر برای کاهش درد دندان وجود دارند که شما را برای همیشه از شر دندان درد نجات می دهند.
دندان درد همیشه به عنوان یک درد سخت و طاقت فرسا از آن یاد شده است؛ چرا که بیشتر انسان ها به دلایل مختلفی ناچار به تحمل چنین دردی شده اند. از علل هایی که موجب ایجاد دندان درد می شوند می توان به ساییده شدن دندان ها، پوسیدگی دندان ها، فرسودگی مینای دندان، فشار سینوس ها، درد قفسه سینه، التهاب لثه، نشانگان مفصل گیجگاهی فکی، سکته قلبی و التهاب مغز دندان اشاره داشت. هر کدام از این علت ها، نوعی از درد را به همراه خواهند داشت، که در نهایت دندان درد را برای فرد سخت و دشوار خواهد کرد.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: خوردن این ویتامین ها باعث تقویت مو می شود

راه های خانگی و موثر برای کاهش دندان درد وجود دارند که شما با استفاده از آن ها می توانید دندان درد تان را به سرعت تسکین دهید. اما هیچوقت فراموش نکنید که اگر هر فردی با مسواک زدن و مصرف نکردن برخی از خوراکی های اسیدی و استفاده ی مداوم از نخ دندان به فکر سلامت دندان هایشان باشند؛ درصد زیادی از علت هایی که موجب دندان درد می شوند، دیگر وجود نخواهند داشت تا شما ناچار به تحمل درد های سخت دندان شوید.

درمان دندان درد با پودر زنجبیل و فلفل قرمز

خاصیت ضد درد بودن زنجبیل و فلفل قرمز هر کدام را به تنهایی به یک مسکن قوی برای درمان دندان درد تبدیل کرده است. ولی از آن جا که هر دو برای کاهش درد دندان موثر هستند، ترکیبی از آن ها در مدت زمان کم تری درد شما را کاهش خواهد داد.
روش استفاده ی مخلوط فلفل قرمز و زنجبیل به این صورت است که پنبه ای را به این مخلوط آغشته کنید و سپس آن را بر روی محل درد قرار دهید؛ تا زمانی که درد شما تسکین پیدا می کند پنبه را همچنان بر روی دندان نگه دارید.
لثه و زبان نباید هیچ گونه برخوردی را با پنبه ی آغشته به مخلوط این دو ادویه داشته باشند.

درمان دندان درد با چای سیاه

تانین موجود در چای به عنوان ماده ای قابض عمل می کند، که می تواند دندان درد را با کاهش التهاب تسکین دهد.
با قرقره کردن یک لیوان چای پررنگ و یا قرار دادن یک عدد چای کیسه ای خیس شده بر روی دندان مورد نظر، درد دندان تان را به سرعت کاهش دهید.

عصاره وانیل درمانی فوری برای دندان درد

درد دندان با استفاده از چند قطره وانیل قابل تسکین خواهد بود. یک تکه پنبه را به قطرات وانیل آغشته کنید و سپس با قرار دادن آن بر روی محل مورد نظر به تسکین درد خود کمک کنید.

سیر موثر در تسکین فوری درد

اگر دندان درد شما ناشی از عفونت می باشد، شما می توانید با له کردن یک حبه سیر و مخلوط آن با نمک؛ ترکیبی درست کنید تا با استفاده از آن درد دندان تان را کاهش دهید.
شما می توانید دو الی سه بار در روز چند حبه سیر را بجوید تا به سرعت دندان درد ناشی از عفونت خود را درمان کنید.

درمان دندان درد با یخ

اگر درد امان شما را بریده است و شما تا رسیدن به دندان پزشک تحمل درد برایتان سخت است؛ جهت بی حس شدن دندان هایتان چند تکه یخ را را داخل کیسه پلاستیکی بریزید و بر روی محل درد قرار دهید.
جالب است بدانید، ماساژ دست با یخ، دندان درد را تسکین می دهد. این یک نسخه قدیمی که در آن گفته شده است که وقتی بین انگشت سبابه و شست، یخ را قرار دهید، پیغام سرما از طریق اعصاب انگشت به مغز می رسد و سپس از آن طریق دندان شما تسکین پیدا می کند.

کاهش دندان درد

درمان سریع دندان درد با آب نمک

آسوده ترین راه حلی که به شما کمک می کند تا به سرعت دردتان را با آن کاهش دهید؛ قرقره کردن آب نمک می باشد.
نمک را بهتر است در آب جوش حل کنید و پس از خنک شدن، آن را قرقره کنید یا در دهانتان به مدت 30 ثانیه آن را نگه دارید. این کارا چند بار تکرار کنید تا اثر آن را در تسکین درد دندان به سرعت ببینید.

صمغ مر درمانی فوری برای دندان درد

شاید کمتر شنیده باشید که صمغ مر برای تسکین درد دندان موثر باشد؛ چرا که خود صمغ مر نیز شناخته شده نمی باشد. شما می توانید به مدت 30 دقیقه پودر مر را در آب بجوشانید و پس از خنک شدن از آن استفاده کنید. استفاده از این محلول و غرغره کردن آن 5 الی 6 بار در روز توصیه شده است؛ مقداری از صمغ مر را بجوشانید و هر بار با یک فنجان آب و اضافه کردن یک قاشق چای خوری به آن؛ درد دندانتان را تسکین دهید.

درمان فوری دندان درد با چای نعناع

یکی از موثر ترین روش هایی که شما می توانید دندان درد تان را با آن تسکین دهید، چای نعناع یا دمنوش نعنا می باشد. شما با چرخاندن آن در دهانتان می توانید به تسکین درد تان کمک کنید. اگر می خواهید نعناع را دم کنید و سپس از آن برای تسکین دردتان استفاده کنید؛ اجازه دهید تا نعناع در یک لیوان آب جوش به مدت 20 دقیقه به آرامی دم بکشد و سپس از آن استفاده کنید. اگر مایل هستید تا با چای نعناع درد دندانتان را تسکین دهید؛ به مدت 20 دقیقه نعنا را در آب، بجوشانید و پس از خنک شدن از آن برای تسکین درد دندان استفاده کنید.
چای نعنا را پس از چرخاندن داخل دهان می توانید دور بریزید یا درصورت تمایل آن را بخورید.

درمان دندان درد با روغن میخک

یکی از روش های قدیمی و خانگی که همیشه استفاده از آن در تسکین درد های دندان توصیه شده است، استفاده از میخک یا روغن میخک می باشد.
اگر که میخک انتخاب شما برای تسکین درد دندانتان می باشد؛ با جویدن آن تا زمانی که روغن آن بیاید؛ درد خود را آرام کنید.
اما اگر از روغن میخک استفاده می کنید؛ باید پنبه ای آغشته به روغن میخک را پشت دندان هایتان قرار دهید و تا زمانی که درد شما تسکین پیدا نکرده است، آن را از دهانتان خارج نکنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *